21,66 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Doğunun Mücevherleri E-Kitap Açıklaması

Doğunun Mücevherlerine ön söz olarak birkaç şey söylememiz gereklidir. Batılı zihinlerin, Doğu Edebiyatı araştırmalarıyla meşgul olduğu, muhtemelen anlatım zenginliği ve harikulade imgeler tarafından, ancak daha az geniş ama derin yaşam felsefesi ve içerdiği tatlı özgecil doktrinler nedeniyle, toplumumuza bunun gibi faydalı ve çekici küçük bir kitap sunmanın dönemsel bir ihtiyaç olduğu düşünülmektedir.

"H.P.B." tarafından derlenen İlkeler ve Özdeyişler, esas olarak, kısmen şimdi Batı'da çok fazla dikkat çeken ve yayılmasından Teosofi Cemiyeti'nin sorumlu olduğu öğretileri içerdiği düşünülen Doğu metinlerinden alınmıştır. Çalışmayı mümkün olduğu kadar çekici, kullanışlı ve herkes için faydalı hale getirmeye çalıştık.

Yılın her günü için bir Temel Kabul veya Aksiyom içerir; her ay sadece Doğu'ya özgü olmayan kaynaklardan seçilen Teosofi nitelikli dizeler; Teosofist F.W.'nin kaleminden çizimlerle süslenmiştir. Dileriz bu çalışma yolda iyilik ve güzellik ile yürüyen, sevgi dolu kalpler tarafından Gerçeğin keşfinde katkı sağlamış olur.

W.R.O.

"Gerçekten, Daha Yüksek Bir İnanç Yoktur."

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.