0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
24,90 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Çin Toplumsal Politika Sözlüğü-Anahtar Kavramlarla Çin’i Tanımak E-Kitap Açıklaması

Çin’in dünya ekonomisi ve politikasının önemli aktörlerinden biri haline gelmesi, Türkiye halkının geniş kesimlerinde ve elitler arasında bu ülkenin iç ve dış politikalarına ilgiyi büyük ölçüde arttırdı. Türkiye’nin medya organları her gün Çin hakkında birçok haber yayınlıyor. Her yıl yüzlerce Türkiye’li öğrenci Çin üniversitelerinde eğitimi tercih etmeye başladı ve gençler arasında Çince dilini öğrenme çabası önemli bir trend haline geldi. Bu nedenle bu kitabı Çince ve Türkçe olarak yayınlamayı düşündük.

Bu kitabımızı Çin’in toplumsal politikaları alanında varolan bilgi açığını gidermek amacıyla yayınlıyoruz. Her ülkenin kullandığı politik kavramlar ve söylem belirli ideolojik-teorik tercihin damgasını taşıyor, Çinliler bunu Çin topraklarında yerelleşmiş Marksizm olarak tanımlıyor. Bunun yanısıra Çin’in politik kavramları Çin’in 5000 yıllık kökleri olan zengin ulusal kültürünün derin izlerini taşımaktadır.

Çin’in siyasi sistemi Çin Komünist Partisi dahil 9 siyasi partiyi içermektedir. Bu partilerin tümü

  1. yüzyılda Çin’e damgasını vuran Çin Devrimini desteklemiş olan ilerici partilerdir. Kitapta işlenen kavramların büyük bir çoğunluğu ise ÇKP liderleri tarafından üretilmiş politik kavramlardır. Kitabın Çin’i araştırmak isteyen okuyucularımız için bir başvuru kitabı olmasını umuyoruz.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.