12,34 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Çekirdekte Tefekkür Deneyi E-Kitap Açıklaması

İnsan, kendi kabiliyetlerinin ve sorumluluklarının nereye kadar uzandığını ancak bilgi ile idrak edebilir. Günümüzde medeni olarak kabul edilen toplumlarda bilginin öne çıkmasının sebebi de budur.
İslam düşünce tarihi incelendiğinde 12. yüzyıla kadar Müslümanların, birçok bilim dalında geniş çapta ve çok yönlü araştırmalar yaptıklarını görülür. Bunun sonucu olarak da bilginin önemi ve gerekliliği, insan olmanın bir gereği olarak karşımıza çıkar. Müslüman âlimlerin yaptıkları çalışmalarda ve ortaya koydukları ürünlere bakıldığında göze çarpan en önemli unsurlar Allah’ı tanıma ve insanların daha rahat bir hayat sürdürebilmelerini sağlama gayretidir. Günümüz bilim dünyasının geldiği noktaya bakınca aradaki fark çok net görülebilir.
Bu kitabı okurken, din ile bilimin birlikteliğini görüp tefekkür etme imkânı bulacak ve Allah’ın ne kadar büyük bir Sanatkâr olduğuna şahit olacaksınız.

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.