24,50 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Bulutların Üstüne Tırmanırken - THY , Bir Dönüşüm Öyküsü E-Kitap Açıklaması

Uzun yıllarını THY'ye vermiş, şirketin dünya standartlarına ulaşmasını sağlamış başarılı yönetici Cem Kozlu, Türkiye'nin en büyük kuruluşlarından biri olan THY'nin bulutların üstüne tırmanışının öyküsünü anlatıyor... THY’nin tarihçesi, havacılık bilgileri, dünya havayolları şirketlerinin yaşadığı krizler ve kazalar... Bunların yanı sıra, Türkiye özelinde yaşananlar; sivil anlayışa geçiş, bürokrasi çarkları, politik müdahaleler... Yakın geçmişe damgasını vurmuş olayların, 11 Eylül'ün, Asya Krizi'nin sektöre etkileri... Ayrıca başarılı bir işadamının ağzından şirket yönetimi hakkında ilginç öneriler ve taktikler...
T)hey (H)ate (Y)ou Airlines'dan, Turkish Airlines ismiyle uluslararası başarı listelerine geçen bir değişimin öyküsü..

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 307

Baskı Yılı: 2007

Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.07.2007

Çok Başarılı

İşim gereği çok sık seyahat ediyorum. Uçaklar ve uçuş hizmetleri konusunda epey bilgim ve araştırmalarım oldu. Fakat bir havayolu şirketinin bu denli ayrıntılarını öğrenince verdikleri hizmetin ne kadar zor ve emek isteyen bir iş olduğunu daha iyi anladım. Bununla beraber, üst düzey şirket yöneticisi olduğum için kendi şirketim içinde gerekli ve faydalı olabilecek notlar çıkardım. Bu kitap hem Türkiye'nin en prestijli şirketlerinden biri olan THY'nin başından geçen gelişim ve değişim hikayesini açıkça anlatmış aynı zamanda dünya çapında bildiğimiz havayollarının değişim ve gelişimleri, rekabet düzeni, zorlukları, başarılı yöneticileri hakkında da geniş yer vermiş. Çok başarılı ve sürükleyici diyebileceğim bu kitabı herkesin ilgiyle okuyacağını düşünüyorum.

02.06.2007

Daha fazla detay olabilirdi

90'lı yıllarda THY deki dönüşümü merak edenler için güzel bir kitap.. Sadece THY değil herhangi bir şirketin rotası nasıl değiştirilir, çok güzel incelenebilir. Yazarın böyle bir iddiası yok ama; aynı işe soyunacak kişiler bu kitaptan çalışma planlarını bile çıkarabilir bence.. Ancak olaylar çok yüzeysel geçilmiş gibi geldi bana. Akıcılığa yardımcı olmak için biraz daha fazla anektod içerebilirdi kanaatimce.. Belki de öyle olsaydı 3 ciltlik bir kitap gerekebilirdi. Yazar cimri davrandığı anektodlara ve detaylandırmalara teknik konularda epey cömert davranmış denebilir... Ama yinede sıkmıyor.. Yazarın akademik geçmişininde  bu tercihte rol oynadığını düşünüyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.