21,66 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Budizmin Temelleri E-Kitap Açıklaması

Büyük Gotama, dünyaya yaşamını kusursuz bir şekilde inşa edebileceğimiz eksiksiz bir öğreti sundu. Bu büyük yenilik getireni tanrı yapmaya yönelik her girişim, saçmalığa yol açmaktadır. Gotama'dan önce, elbette, ortak refahı gözeten ve taşıyan bir dizi in-san vardı, ancak öğretileri bin yıllar boyunca toza dönüştü. Bu nedenle Gotama Öğretisi, madde yasalarının ve dünya evriminin ilk öğretisi olarak kabul edilmelidir.

Topluluğun çağdaş anlayışı, Gotama Buda’da günümüze kadar harika bir anlayış köprüsünü keşfetmemize izin verir. Biz bu formülü ne övmek ne de küçük düşürmek için söylüyoruz, apaçık ve değişmez bir gerçek olarak bahsediyoruz. Korkusuzluk yasası, mülkiyetten feragat yasası, çabalarımızıngörevlerimizin tekrar değerlendirilmesi yasası, kastların ve dış ayrımların ötesinde insan benliğinin onuru yasası, gerçek bilginin yasası, “ben” bilgisine dayanan sevgi yasası gibi yasalarla, öğretmenlerin bu antlaşmaları insanlığa duyulan sevgiyi sürekli bir gökkuşağı haline gelir. Budizm'in temellerini, onun tezahür eden antlaşmalarıyla inşa edelim.

Güzellikte kozmosa eşit olan bu yalın öğreti, insanlığın büyük öğret-menine layık olmayan her türlü putperestlik önerisini ortadan kaldıracaktır. Bilgi, tüm büyük öğretmenlerin öncelikli kılavuzuydu. Bilgi, kadim maddenin bizzat kendisi kadar hayati derecede gerçek olan kadim öğretiye, özgür ve hayati bir yaklaşıma izin verecektir. Konunun son dönemlerde yaşadığı karmaşalara burada yer vermeyeceğiz, inkar edilemeyecek olan temellerden kısaca bahsedeceğiz. Neşe, tüm insanlara bir olsun! Neşe, çabalarıyla hizmet edenlerle bir olsun!

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.