26,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Budist Meditasyon Rehberi E-Kitap Açıklaması

Samdhong Rinponche'nin kendi derin meditasyon deneyimlerinden kaynaklanan bu kitap, okuyucuya içindeki keşfedilmemiş bir alana dokunmasına yardım ediyor. Budist meditasyonun sadeliği ve doğal yapısı, Yüksek Tibet Araştırmaları Merkez Enstitüsü'nün başkanlığını yapan Samdhong Rinponche'nin sözleri ve ifadeleriyle gerçekten deneyimlenebilir. Samatha ve Vipassana kavramlarından, Asil Sekiz Katlı Yol'a; konsantrasyonun nesnelerinden ve yöntemlerinden algının bütünlüğüne kadar, Budist meditasyonun ilkelerinin tüm basamaklarını kısaca ve güzel bir şekilde değinmektedir.

Bu küçük kitap onun 1982'de Adyar'daki Bilgelik Okulu'nda öğrencilerine verdiği konuşmalardan oluşur. Bu konuşmalar yakın zamanda meditasyon hakkındaki derin deneyimlerini hiçbir dileği olmadan, kendi üstünlüğünü ve görüşünü dayatmadan paylaşan birinin sözleri olarak bilinir hale gelmiştir. Orada basitliğin ve şüphesiz niyetin atmosferi vardır ki bunlar basitlikten çok daha fazlasıdır zira meditasyonun ruhunu iletmek tek başına kelimelerin yapabileceğinden çok daha fazlasıdır.

Bu materyali öz haliyle düzenlemek umarım ki okuyucularda aynı atmosferi uyandırabilir ve onlara bu önemli konularda derinleşmek için ilham verir.

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.