4,5/5 - 12 Kişi Yorum Yap
38,25 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Bizans, insanlık tarihinin en uzun süre yaşamış imparatorluklarından biridir. 1123 yıllık tarihinde farklı on üç hanedan tarafından yönetilerek yaratılan uygarlığın temel nitelikleri ve bu uygarlık yapısına nasıl ulaşıldığının anlatıldığı bu kitap, Şu Bizim Bizans’ın güncellenmiş baskısıdır. Kitapta siyasal olaylar dışında toplumsal yaşam, sanat, kültür, mimarlık ve günlük hayat gibi konular da yer almaktadır.

Bizans İmparatorluğu Tarihi (Şu Bizim Bizans-Byzantium 330-1453) önceki baskılardan çok farklı araştırmaları da kapsamış ve bu bilgilerin ışığı altında yeniden düzenlenmiştir. Önceki baskıları okumuş olanlar ilk sayfadan itibaren yenilenen konuları fark edeceklerdir.

Okur, Bizans İmparatorluğu’ndan yalnız insanlık tarihinin gelişimini değil, aynı zamanda ondan sonra gelen Osmanlı İmparatorluğu’nun ve Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal ve hukuksal yapısının nasıl etkilendiğini görecektir. Çünkü tarih, yalnızca geçmişi değil, geçmişten geleceğe taşınan mirasın yeni kuşakları nasıl etkilediğini de öğreten bir olgudur.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%91,7
%8,3
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

23.11.2015

Güzel

Harika bir kitap

01.01.2015

1000 yıllık müthiş bir tarih...

Kitap gerçekten akıcı bir dile sahip asla sıkmıyor içinde verilen bilgiler müthiş, hayatımda okuduğum en iyi tarih kitabı ..tarih meraklılarının kaçırmaması gereken bir kitap::)teşekkürler..

22.07.2014

Harika

Şu ana kadar okuduğum en iyi Bizans tarihi araştırmasıydı. Kitap gerçekten çok akıcı, yalın ve içerisinde Doğu Roma hakkında naçizane bilgiler var. Üniversite öğrencileri ve tarih meraklıları kesinlikle kaçırmamalı.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız