Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Nefeste Dünya Tarihi

Bir Nefeste Dünya Tarihi

Bir Nefeste Dünya Tarihi

7/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi : Maya Kitap

M.Ö. 3500'den 1945'e kadar kronolojik olarak düzenlenmiş; Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Okyanusya, Ortadoğu ve Orta Asya olarak bölgelere göre ayrılmış, bir nefeste okuyacağınız bir dünya tarihi kitabı.Farkında olsak da olmasak da, yaşadığımız dünya, tarihimiz tarafından şekillendirilmiştir. Tarih, aynı anda ortak insanlığın hem bir kaydı hem de bütünlüğünü sağlayan bir bağdır.

Bu kitap, antik medeniyetlerden II. Dünya Savaşı'na kadar yaşanmış büyük tarihsel olaylar hakkında fikir sahibi olmamız için gereken temel bilgileri içeren bir rehber. Büyük İskender'in imparatorluğu, Arap halifelerinin yükselişi ya da Çin'deki Tang Hanedanlığı, kadınların özgürleşmesi, komünizm ve faşizmin yükseliş ve düşüşleriyle ilgileniyor olabilirsiniz. Tüm bu konular ve daha fazlası hakkında son derece önemli bilgileri bu kitapta bulabileceksiniz.Kısa, kolay okunur, sade ve güvenilir bir kaynak olan bu eser, bugünkü dünyanın neden şimdiki gibi olduğunu anlamamızı mümkün kılacak kritik ipuçlarını ortaya koyuyor.
(Tanıtım Bülteninden)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2014

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 150

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Maya Kitap


Dili: Türkçe

ISBN: 2789786023325

Format: Epub


Yorumlar (1)

maket

Bier nefeste Dünya Tarihi gibi iddialı bir başlığın altında 208 sayfada büyük beklentiye girmek sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Büyük bir siteden ev almadan önce müteahhitin size evinizin maketini gösterdiğini hayal edin. Bu kitapta konusunun güzel gerçekçi bir maketi gibi sayılabilir...