4/5 - 83 Kişi Yorum Yap
9,90 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

"Gerçek bir şaheser! Teknik ve psikolojik olarak mükemmel! Öldürmek mi bağışlamak mı ikilemini en iyi veren roman." Yaşar Kemal

"Arkadaşlarım bunun farkında değil ama ben bu bağlantıların üstünde ya da dışındayım. Onlar gibi davranmaya, onlara benzemeye çalışıyorum, lakin içim farklı, işte romanı yazan zavallı arkadaşımın inemediği derinliklerden biri de bu. O beni, politik geçmişi olan ve Kuzey sürgününe savrulmuş, sıradan insanlardan biri sanıyor. Başımdan geçenleri, benden daha ilginç buluyor. İçimdeki derin ve köklü karanlığın farkında değil. Çünkü insanları konuşarak tanıyamazsınız. Konuşmak, canlı yaratıklar arasındaki en etkisiz iletişim aracı. Dil yalan söylüyor, olanları çarpıtıyor, insanlığın hiç bıkıp usanmadığı klişeleri tekrarlıyor. Bu yüzden, insanları dinlemek onları anlamak için yeterli değil."

12 Mart rüzgârlarının İstanbul'dan Stockholm'e savurduğu bir mülteci olan Sami Baran, yattığı hastanede Türkiye'den bir hastayla karşılaşır. Bu adam, başına gelenlerin sorumlusu olarak gördüğü eski bir bakandır. Ondan intikamını almak amacıyla Şili, Uruguay, İran gibi farklı ülkelerden gelmiş mülteci arkadaşlarıyla birlikte bir plan yapar.

Ancak, bu planı gerçekleştirmek o kadar kolay olmayacaktır: Sami Baran, anadilin yeri geldiğinde düşmanla da anlaşma aracı olabileceğini hesaba katmamıştır. Ve bu, planın önündeki engellerden sadece biridir...

Zülfü Livaneli'nin usta kaleminden, sürgün yaşamı ve öldürmek-bağışlamak ikilemi üzerine, okurları ve eleştirmenleri değişik kurgusu ve beklenmedik final(ler)iyle de etkileyen, kusursuz bir roman.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 212

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 186

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Puanlamalar

%66,3
%20,5
%7,2
%1,2
%4,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

11.04.2020

Zülfü Livaneli

Her zaman ki gibi derinden etkileyen ve düşündüren bir roman oldu.

16.11.2019

Bir şans verilebilir

Okurken biraz zorlandım. Başladım olmadı bir süre ara verdim sonra tekrar başladım. Yazarın diğer romanları kadar rahat okunmuyor malesef. Sonunda bitirmeyi başardım ama bir Huzursuzluk kadar beni etkilediğini söyleyemem. Ama okumayın vakit kaybı da diyemem..

25.06.2019

Zülfü Livaneli'nin

Zülfü Livaneli'nin okuduğum her kitabı etkileyici ve düşündürücü. Yazma yeteneğine hayranım. Bu kitabı da beni derinden etkiledi.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız