20,04 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

“Beyaz Öfke”, seksenli yıllarda Afrikan-Amerikan bir basketbol takımına koçluk yapan Beyaz Amerikalı’nın serüvenlerini anlatan ve Türkçe “Beyaz Gölge” olarak gösterilen bir televizyon dizisinden esinlendi. Gerçekten seksenli yılların sevilen dizisi, Amerika’nın kronik problemi siyah- beyaz çatışması için başarılı bir senaryo idi. Hem de Amerikan toplumunda Siyah-Beyaz çatışmaları üzerinde, hala dumanın tüttüğü bir dönemde. Aradan neredeyse kırk sene geçtikten sonra, Milenyumun ilk çeyreğinde, Cumhuriyetçi Başkan Adayı Trump'ın kabuk tutan yaraları deşeleyip, Beyaz Saray'a yürüyeceğini çok az insan tahmin edebildi.

Önünüzdeki bu çalışma, 2016 ABD Başkanlık seçimleri için kıyasıya verilen mücadelede bir şekilde, oyuna dahil olanların az-çok rollerini mercek altına almayı vaat ediyor.

“Demokrasi kırılgandır. Deniz kenarında yapılan, kumdan saray gibidir. Tamamlanması ve mükemmel hale getirilmesi zaman alır ancak, güçlü bir dalga geldiğinde yıkılır gider. Beklenmedik askeri bir ihtilal ya da ayaklanma, demokrasinin sonunu getirebilir. Amerikan Demokrasisi bu kadar güçsüz değil fakat, Trump ile modern zamanların en büyük tehdidi ile karşı karşıya!”

Brian Klaas

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.