4,5/5 - 25 Kişi Yorum Yap
4,25 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Öykünün Hayalperest anlatıcısı, Petersburg'un "beyaz geceler"inde sokaklarda dolaşırken, Nastenka adında bir genç kızla tanışır. Nastenka da Hayalperest kadar yalnızdır. İkinci buluşmalarında aralarında bir dostluk doğar; Nastenka, Hayalperestimize, kendi yaşam öyküsünü anlatır: Âşık olduğu bir genç adam bir yıl sonra ona geri döneceğini söyleyerek Moskova'ya gitmiş, ama aradan bir yıl geçmesine karşın tek bir mektup bile yazmamıştır. Bu arada, Hayalperestimiz de Nastenka'ya vurulduğunu fark eder, ama duygularını gizler.

Yalnızca 19. yüzyıl Rus edebiyatının değil, dünya edebiyatının en büyük yazarlarından Dostoyevski'nin 27 yaşında yazdığı Beyaz Geceler, sevecen, okuru sarıp sarmalayan, ama hüzünlü bir uzun öyküdür. Bir yanıyla romantik bir aşk üçgeninin, bir yanıyla da bir kişilik parçalanmasının öyküsüdür.

"Dört gecelik bir aşk hayali" diye tanımlanabilecek bu küçük başyapıtı, Sabri Gürses'in Rusça aslından yaptığı çeviriyle ve Dostoyevski ve yapıtı üstüne ayrıntılı incelemesi eşliğinde sunuyoruz.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 100

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 75

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%84
%12
%0
%0
%4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.10.2015

Mükemmel

Çok güzel bir hikaye. Aşk hikayesi okuyacaksınız mutlaka bunu okuyun. Aşk hikayesi içinde bir aşk hikayesi.

02.10.2015

dostoyevski bir başka

beyaz geceler en iyi kitabı değil belki ama zevkle okunuyor bir günde akıp gidiyor..dostoyevski farkı.

07.04.2015

tavsiye ederim

benzer bir durumun başıma gelmesinden ötürü benim için anlamlı bir kitap

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız