4,5/5 - 2 Kişi Yorum Yap
8,25 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Vahşi kapitalizmin "altına hücum" dönemini konu alan yüzlerce eserin çoğu, altın arayıcılarının kişisel öykülerini yüzeysel bir yaklaşımla anlatır. Farklı bakış açısıyla diğerlerinden ayrılan Charlie Chaplin'in Altına Hücum filmi dışında, konuyu değişik bir biçimde irdeleyerek insanı evrensel boyutta sorgulayan en önemli eserlerden biri, Jack London'ın Beyaz Diş adlı romanıdır. Dünya görüşünü, "Köpeğe kemik atmak hayırseverlik değildir. Hayırseverlik, kendin de en az köpek kadar açken kemiği köpekle paylaşmaktır," diye özetleyen London, Beyaz Diş'te Kuzey'in karlarla kaplı bölgelerinde sürdürülen yaşam kavgasını, soğuk, açlık ve hayatta kalma mücadelesini insanların değil, aynı koşulları onlarla paylaşan hayvanların açısından aktarıyor.

Beyaz Diş, damarlarında hem kurt hem de köpek kanı taşıyan bir kurt kırmasıdır. Ana babası dışında kendi türünden canlıları hiç tanımadan bir mağarada yaşarken, bir gün dışarıdaki gerçek dünyayla yüz yüze geliyor. Çok farklı görünümü, çok farklı kuralları ve düzeni olan bu yerden, dünyayı ve yaşamı keşfetmeye başlıyor. Kurdun köpeğe dönüşümü, koşulların insanlar için olduğu kadar hayvanlar için de hayatı nasıl değiştirdiğini yansıtıyor.
(Tanıtım Bülteninden)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 197

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%50
%50
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

16.12.2014

Beyaz Diş

Harika bir kurgu, sürükleyici, insan olarak çokta özel olmadığımızı hatırlatan, ırk gözetmeksizin tüm canlıların cogu zaman otomatik bir biçimde verdiği pek cok tepkiyi, bilinçli secimlermis gibi anlatir Jack London. ÿ"oysa beyaz diş, tanrıların dilinden anlamıyordu ve bildiği tek öğrenme yolu deneyimden geçiyordu.Herhangi bir yasa ile çatışmadıkları sürece kendi doğal dürtülerine göre yaşıyordu o. böyle çatışmalar bir kaç kez tekrarlanınca yasayı öğreniyor ve sonrasında ona uymaya özen gösteriyordu&ÿ#8230ÿ;ÿ" Jack Londan a olan hayranlığımın temel nedenidir Beyaz Diş.

15.05.2014

olağanüstü

duygusal olmamama rağmen , benim dahi gözümden yaş getirdi..harika ötesi bir olay kurgusu var.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız