E-Kitap
Beş Kavram, Beş Deneme
4,99 TL

Elektronik kitap ürününüzü Kobo cihazlarından veya Kobo uygulamasından okuyabilirsiniz. Fiziki teslimat olmayacaktır.

Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
Satın aldığım E-Kitaplarımı iade edebilir miyim?
E-Kitap iadesi olmayan bir dijital üründür. Ancak ürünün ayıplı olması halinde (içerik problemleri, teknik sorunlar vb) cayma hakkı kullanılabilir.

Beş Kavram, Beş Deneme E-Kitap Açıklaması

Bu çalışma ilk olarak ekim 2007`de bir internet sitesinde (exlibrary.com) e-kitap formunda yayımlandı; daha sonra birinci kitabımın ikinci bölümünde yer aldı. Bu çalışmayı tekrar gözden geçirip küçük bazı düzeltmeler yaptım.

Bu kitapçığın ilham kaynağı Thomas Nagel’in “Her Şey Ne Anlama Geliyor” başlıklı eseridir. 70 sayfalık bu küçük ama yoğun kitabı okuduğumda hayran olmuştum. Nagel çalışmasının giriş bölümünde şunları yazmış:

“Günümüzün ve geçmişin büyük filozoflarından seçilmiş metinler içeren birçok harika giriş el kitabı vardır. Elinizdeki bu küçük kitap onların yerine geçecek türden bir kitap değildir. Onun, yalnızca, konuya olabildiği kadar açık ve doğrudan bir ilk değerlendirme sunmasını umuyorum.”

Ben de aynısını umarak bu çalışmaya öykündüm ve ortaya bu beş deneme çıktı. Daha önce yayımlanmış bu denemelerin yeniden yayımlanmasının anlamı haklı olarak sorulabilir. Ben de derim ki belki yeni bazı okurların ilgisini çekebilir belki de yeniden okunabilir. Bu sefer de neden yeniden okunsun ki diyenler çıkabilir; ben de Borges’in bir sözünü aktarmakla yetinirim:

“Okumak önemli değildir, önemli olan yeniden okumaktır.”

Yazar Hakkında

Prof. Dr., 1955 doğumlu. 1976 da Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi kimya mühendisliği bölümünden mezun oldu. Eskişehir Anadolu ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalıştı. 2002 de emekli oldu. Akademik yayınları haricinde felsefe konusunda sobil yayıncılık tarafından yayımlanmış üç kitabı vardır:

1. “Düşünmek Üzerine Düşünmek” (2009),

2. “Zorunluluk ve Sorumluluk” (2012),

3*.* “Nietzsche ve Schopenhauer ile küçük bir söyleşi” (2018).

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.