0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
8,75 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

'Avrupa Seyâhatnamesi' (1898), Osmanlı aydını Mustafa Sait Bey'in İstanbul'dan başladığı, Marsilya, Cenova, Cenevre, Paris ve Viyana'da süren Avrupa gezisinin izlenimlerini içeriyor.

Mustafa Sait Bay, sadece yeni yerler, yeni insanlar görmek için değil, gördüklerini paylaşabilmek için de yollara düşen bir gezgin. Kiminde bir gün kiminde bir ay konakladığı Avrupa şehirlerini sık sık İstanbul'la karşılaştırarak anlatıyor. Dönemin Osmanlı aydınlarında sıkça görülen ölçüsüz Batı hayranlığı, çok küçük bir iki ayrıntı dışında pek yer almıyor yazdıklarında.

Burhan Günaysu'nun (1912-2003) çevriyazısı, sadeleştirmeleri ve notlarıyla sunduğumuz kitapta, ressamlığı da bilinen yazarın bir otoportresi, yolculuğunun haritası ve Eşref Üren'in beğenisini kazanmış 50'den fazla suluboya renkli resmi de yer alıyor.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 190

Baskı Yılı: 2005

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 185

Baskı Yılı: 2004

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız