Anarşist Çiftlik

Yazar : Jane Doe
Yayınevi : Maya Kitap

5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
Anarşist Çiftlik, sahibi ölen bir çiftlikteki hayvanların çiftliği bankanın elinden kurtarmak ve kendi başlarının çaresine bakmak için girdikleri mücadelenin romanı. Yazar, bu kurgu üzerinden günümüz dünyasındaki iktidar ilişkilerine, bireysel özg ... Tamamını gör
17,50
ya da
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Anarşist Çiftlik, sahibi ölen bir çiftlikteki hayvanların çiftliği bankanın elinden kurtarmak ve kendi başlarının çaresine bakmak için girdikleri mücadelenin romanı. Yazar, bu kurgu üzerinden günümüz dünyasındaki iktidar ilişkilerine, bireysel özgürlüklere ve doğal yaşama dair söyledikleriyle, okuyucuyu var olan toplumsal ve ekonomik düzeni sorgulamaya çağırıyor. Bunu yaparken de esprili ve keyifli bir dil tutturmaya çalışırken, bir yandan George Orwell'ın Hayvan Çiftliği'ne de selam gönderiyor.

Bireysel otonomi, kolektif güç ve eşitlik kavramları üzerine düşünen ve düşünmeye davet eden metin, var olan ekonomik ilişkilere alternatif yaratabilmek isteyen herkes için bir başvuru kitabı ve aynı zamanda eğlenceli bir fabl özelliğinde.

Orwell'in ruhunu çağırıp sorduk; kitabı tasvip etti.
-Hakim Bey, T.A.Z.'ın yazarı-

Anarşist Çiftlik vicdanlarımıza seslenmektedir. Burada bize sunulan, vicdani değişimin, eylem aracılığıyla, hayalden gerçeğe nasıl dönüşeceğinin zeki, alışılmadık, komik ve çoğu kez ironik hikâyesidir.
-Utah Phillips, Müzisyen
(Tanıtım Bülteninden)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 265

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 201

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Maya Kitap

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!