29,23 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Alfred Adler ve yeni milenyumda bireysel psikoloji E-Kitap Açıklaması

Alfred Adler kimdi ve çalışmaları derinlik psikolojisi için neden temeldi? Kuramlaştırdığı Bireysel Psikoloji insan düşünce tarihini nasıl sonsuza dek değiştirdi? Adler'in dünya üzerindeki etkisi neydi?
Bu kitap Adlerci teori ve derinlik psikolojisinin mirasına bir yolculuktur. Bireysel psikolojinin geçmiş ve günümüz toplumundaki önemini araştırıyor.
Adler'in hayatı ve psikanalitik harekette oynadığı rolle başlayan yolculuk, Adleryan psikoloji teorisinin işleyiş ilkeleriyle devam ediyor. Adler'in psikodinamiğin gelişimindeki etkisini ve önemini ve aşağılık duygusu, nevroz, yaşam tarzı ve sosyal duyguların gelişimi gibi anahtar kavramlar aracılığıyla Adleryan teorinin çalışma prensiplerini keşfedeceğiz.
Kitap aynı zamanda pedagojiden sosyolojiye ve genel kültüre kadar Adleryan teorilerin günümüz toplumundaki pratik etkilerini de vurgulayacaktır. Son olarak, Adleryan mirası devralan, tüm dünyada faaliyet gösteren ve bireysel psikoloji ilkelerini yayan kurum ve kuruluşlara doğru bir keşif yolunda ilerleyecektir.

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.