0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
8,20 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Anadolu toprakları üstünde yaşayan birbirinden tamamen farklı iki Alevilik söz konusudur; Arap kökenli İslam Aleviliği ile Orta Asya kökenli Anadolu Aleviliği!
Arap kökenli İslam Aleviliği inancına tek referans olarak Kuran'ı ve İslamiyet'i alırken Orta Asya kökenli Anadolu Alevileri Hakk-i-Kat sırrına ulaşmış Pirlerinin ve Mürşitlerinin sözlerini yani "deyişlerini" alırlar.
1500'lü yıllara kadar Anadolu Halkları tarafından "Işk Taifesi" olarak adlandırılan Orta Asya kökenli Anadolu Alevileri inançlarını önceleri alabildiğince özgür yaşarken Osmanlı'nın güçlenip siyasi çıkarları doğrultusunda inançlar üzerinde baskı kurmaya başlamasıyla sıkıntı yaşamış ve hiçbir dine ait olmayan Evrensel inançlarını gizlemek zorunda kalmışlardı!
Ve bunun için de hem İslamiyet'in içinde olan hem de aynı zamanda Batıni bir inanç kolu olan Alevilik en uygun gizlenme alanı seçilmiş, bir taraftan İslam Alevilerinin hemen tüm sembol isimlerini kendi inançları içine katarken diğer taraftan bunları öylesine inanılmaz bir ustalıkla kendi Evrensel inanç yapıları doğrultusunda değiştirmişlerdir ki saygı duymamak olası değildir!!!
Okuyacağınız kitap Orta Asya'dan Anadolu'ya göçen "Işk Taifesi"nin inanılmaz öyküsünü anlatmaktadır.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 225

Baskı Yılı: 2011

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 166

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: His Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız