146,66 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

A'dan Z'ye Psikoloji E-Kitap Açıklaması

Daha önce yayınlanmış olan 5 kitap bir arada;

Psikoloji Nedir?

Psikolojinin Alt Dalları ve Sosyal Psikoloji

Psikanalizin Babası Sigmund Freud'un Kuramları

Çeşitli Psikolojik Sendromlar ve Nedenleri

Kendinizi Yeniden Tanıyacağınız Psikoloji Testleri

İnsanları Psikolojik Olarak Yönlendirme Teknikleri

---

“Özgüven kazanma” konusunun senin için ne kadar önemli olduğunu gayet iyi biliyorum. Eğer öyle olmasaydı zaten burada olmazdın.

Daha özgüvenli bir kişiliğe sahip olarak, hayatında şimdiye kadar başaramadığın şeyleri başarmak istiyorsun. Başarısızlıklardan kurtulmak, daha mutlu bir hayata yelken açmak istiyorsun.

Bunların hepsi senin en doğal hakkın. Bunları istemeye kesinlikle hakkın var. Çünkü sen çok değerli birisin. Bugün bu dünyadan göçüp gitsen artık dünyanın hiçbir anlamı kalmaz. Bu dünyanın merkezinde sen varsın.

Kendine gereken değeri vermeni istiyorum.

Kendine gereken değeri verdiğin zaman özgüveninde artış hissetmeye başlayacaksın. Daha özgüvenli, hatta durdurulamaz biri olacaksın.

---

Şizofreni hastalığı hayat boyu süren ama doğru tedavi uygulandığında kontrol altına alınabilen ciddi bir ruhsal hastalıktır. Şizofreni hastaları gerçeklerle teması kaybetmiş gibi görünebilir. Başkalarının duymadığı sesleri duyabilirler. Başkaları onlara zarar vermeye çalıştıklarını düşünebilirler. Bazen konuştukları mantıklı olmayabilir. Şizofreni ırk, sosyal sınıftan bağımsız olarak herkesi etkileyebilir ancak genetik yatkınlık, stres ve çevresel faktörler hastalığın gelişmesine neden olabilir. Şizofreni hastalığı kişilerin hareket, duygu ve düşüncelerini etkileyebilen ve gerçeği algılamasını çarpıtan; kişinin toplumla ilişkilerini bozan bir rahatsızlıktır. Yeni araştırmalar, hastaların toplum içinde olmasının hastalığın gidişatını olumlu etkilediğini gösteriyor. Şizofreni hastalarının zeka seviyesi toplumun geneliyle aynıdır; düşük, normal ya da ileri olabilir. Hastalık genellikle yavaş yavaş başlar ve ilk belirtiler 16 ile 30 yaşları arasında görülür.

Şizofreni belirtileri bir kişinin diğer insanlarla etkileşimde bulunmasını, okula gitmesini, işini sürdürmesini veya günlük görevlerin üstesinden gelmesini zorlaştırabilir. Etkili tedavi ile şizofreni hastalarının çoğunda iyileşerek gündelik hayatını sürdürebilir. Şizofreni, kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kimi hastalar tamamen içe kapanırken diğerleri daha hareketli ve sosyal olabilir. Şizofreniye neyin sebep olduğu tam olarak bilinmemektedir. Ancak genetik olmak üzere, çevre ve beyin kimyasının rol oynadığı düşünülmektedir.

--

Bir düşünün; tam olarak şuan kendinizi nasıl hissediyorsunuz? İyi, mutlu, yorgun, kızgın... Herhangi bir ruh halinde olabilirsiniz. Ve bilin bakalım bunun neden ne? Şaşırtıcı gelebilir ama bunun neden yalnızca sizsiniz. Nasıl hissettiğiniz ne düşündüğünüzle doğru orantılı.

Yani mutlu olmanız yalnızca sizin elinizde. Fakat öğrenmeniz gereken bir takım kurallar var. Bu kitapta her şey açık bir şekilde irdelenecek. Şimdi yapmanız gereken şey derin bir nefes alıp arkanıza yaslanmak ve dikkatle bu kitabı okumak.

---

Olumsuz düşüncelerin üstesinden gelmek için etkili telkin yöntemleri.

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.