6,08 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

İngiltere’nin, Türkiye ve daha birçok devlet hakkında bu mahiyetteki raporları çok eski devirlerden beri hazırlatmakta olduğu bilinmektedir. Çeviri ve değerlendirmesi yapılan İngiltere Büyükelçisi Sir Gerard Lowther’in “1908 Yılı Türkiye Raporu” da bunlardan biridir. Bu raporda Osmanlı Devleti’nin genel bir envanteri verilmekte, İngiltere açısından 1908 yılında yaşanan ola Copyright © Bu eserin tüm yayın hakları Dr. Halil Ersin AVCI'ya aittir. Eserde yer alan metin ve resimlerin Dr. Halil Ersin AVCI'nın öncede yazılı izni olmaksızın tanıtım amaçlı kısa alıntılar dışında elektronik, mekanik, fotokopi ya da herhangi bir kayır sistemiyle çoğaltılması, yayımlanması ve depolanması yasaktır.
ylar ve olayların gelişimi yorumlanmaktadır. Bu açıdan, özellikle Anadolu’daki Ermeni faaliyetleri hakkında verilen bilgiler, bu konu ile ilgili İngiliz büyükelçisinin yaptığı öz eleştiri ve özellikle de Osmanlı Devleti’nin sağlık politikası ile ilgili verdiği bilgiler dikkat çekicidir. Yine Sultan II. Abdülhamid ile ilgili değerlendirmeler, 1908 II. Meşrutiyet olaylarının görünmeyen yönleri, Ortadoğu’da yaklaşan Arap ayaklanmasının ayak sesleri gibi konular raporun ana içeriğini oluşturmaktadır.

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.