KİTAPLARLA
BÜYÜMEK
NE GÜZEL ŞEY.

 

Bir çocuğun ilk arkadaşı nedir deseler bunun çok kolay bir cevabı var: Elbette kitaplar! Sadece bir tür vakit geçirme aracı olmayan kitaplar, henüz hayat ile yeni ilişki kurmaya çalışan çocuklar için birer kılavuz olma özelliğine de sahip. Eğlendirmesinin yanı sıra bir pusula görevi üstlenen kitapların önemi tartışılmaz. Öyle ki okudukça dünyası genişleyen, dünyası genişledikçe daha da çok okuyan bir çocuk için kitaplardan daha iyi bir dostluk tanımı olmasa gerek.

Başucu Kitapları – Çocuk Klasikleri

Başucu Kitapları – Çocuk Klasikleri

Bazı kitaplar nesiller geçse de kıymetini yitirmez. Artık klasiklere dönüşmüş bu kitapların en önemli özelliği küçük yaşlarda okunsa da hayat boyu özel bir yere sahip olmaları. Çocuklara erken yaşlarda okumayı sevdiren bu kitaplar, içlerinde taşıdıkları mesajlara da küçük birer rehber niteliği taşıyor. Jules Verne’in macera dolu kitaplarından yalnızca biri olan 80 Günde Devri Alem, Lewis Caroll’un hayal gücünün sınırlarını zorlayan Alice Harikalar Diyarında, Jack London’ın sevgi ve dürüstlük anlatısı Beyaz Diş romanı ve daha niceleri çocuk edebiyatı tarihinin yeri doldurulamaz eserler arasında yer alıyor.

En Önemli 100 Çocuk Kitabı

Çocuklar için kitap seçmek hem bir sorumluluk hem de özen gerektiriyor. Çocuklara okumayı sevdirecek, en önemli 100 çocuk kitabı listelerine göz attığınızda; tüm dünyada çok sevilen Küçük Prens, Samed Behrengi’nin untulmaz kahramanı Küçük Kara Balık, Vasconcelos’un sevgi dolu anlatısı Şeker Portakalı ve Collodi’nin dürüstlük üzerine başyapıtı Pinokyo ön plana çıkan eserler arasına yer alıyor.

En Önemli 100 Çocuk Kitabı

En Çok Tercih Edilen Çocuk Kitapları

En Çok Tercih Edilen Çocuk Kitapları

Çocuk edebiyatından bazı kitaplar diğerlerine kıyasla çok daha fazla sevilip çok daha fazla tercih ediliyor. Gerek anlattığı öykünün sıcaklığı gerekse içinde taşıdığı sevgi, dürüstlük, yardımlaşma, arkadaşlık, iyilik gibi mesajlar bu kitapların tercih edilmesinde büyük etken. Hayal gücünün sınırlarını zorlarken zamanı baştan çizen Momo, Cervantes’in yetişkinler için de bir başucu kitabı olabilecek anlatısı Don Kişot ya da Türk edebiyatının en sevilen çocuk kitapları yazarı Gülten Dayıoğlu ve Sevim Ak gibi isimlerin kitapları bunlardan yalnızca birkaçı.

Etkinlik Kitapları

Etkinlik kitapları çocuklar için öğrenmenin ve öğrendiklerini pekiştirmenin en eğlenceli yolu. 6-10 yaş eğitim çağı ile sınırlı olmayıp 10 ve üzeri yaş grubunu da kapsayan etkinlik kitapları sayesinde çocuklar matematik, fen, coğrafya, tarih gibi pek çok alanda kendilerini geliştirebilir. Yaşamı ve dünyayı sorgulayan çocuklar için hazırlanmış Çıtır Çıtır Felsefe serisi, eğlenceli proje ve oyunlarla yaşadığımız dünyayı çocuklara anlatan Çocuklar İçin Dünya Atlası ve İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlara yönelik Ayşegül ile İngilizce Öğreniyorum kitapları ile artık dersler çok daha zevkli.

Etkinlik Kitapları

İngilizce Kitaplar

İngilizce Kitaplar

İngilizce öğrenmeye erken yaşta başlamanın çocuklar için ne kadar önemli olduğu artık tartışmasız bir gerçek. Birbirinden ilgi çekici İngilizce hikaye kitapları sayesinde bu çok daha kolay. Çocukların dil seviyelerine göre ayrılan bu kitaplar, kelime dağarcığını geliştirmesi ve dil yapısını kavramaları için birer fırsat. İngilizceyi dinleyerek de öğrenmek için tasarlanmış İngilizce İlk Bin Sözcük, cümle yapılarını öğreten Redhouse Learning Set gibi kitaplar da çocukların İngilizcelerinin gelişmesinde önemli kaynaklar.

National Geographic Kids Kitapları

National Geographic Kids Kitapları

National Geographic Kids’in eğlenceli olduğu kadar bilgi yüklü evreni çocukların da dünyaya çok daha geniş bir pencereden bakmasını sağlıyor. Serideki kitaplar sayesinde çocuklar yunuslardan koalalara, timsahlardan kaplanlara hayvanlar alemine dalıyor. Tren gibi taşıtların özelliklerini öğreniyor, robotları, dinozorları, mumyaları keşfe çıkıyor. Bunlarla da sınırlı kalmayan seride ayrıca yanardağlar ve gezegenler gibi dünya ve galaksiye dair başlıklar da yer alıyor. Ayrıca küresel ısınma gibi çocukların erken yaşta fikir sahibi olması gereken içerikler de mevcut.

3 Boyutlu Kitaplar

Çocuğunuzun dinlemekten zevk aldığı masalları ona bir de üç boyutlu bir kitap ile okuduğunuzu düşünün... Resimlerin adeta canlandığı bu hareketli ve eğlence dolu kitaplar sayesinde çocuğunuz için okumak çok daha keyifli bir hale dönüşmez miydi? Örneğin Rapunzel’in saçları gerçekten de uzasa ya da Orman Çocuğu’nun karşılaştığı hayvanlar bir anda ayağa kalksa veya Bremen Mızıkacıları sayfadan fırlayıp sırt sırta verse… Çocuklar için masalları daha da gerçek kılan üç boyutlu kitaplar sayesinde çocuğunuza eğitici olduğu kadar benzersiz bir deneyim yaşatabilirsiniz.

3 Boyutlu Kitaplar

Sesli Kitaplar

Sesli Kitaplar

Son yıllarda hayatımıza girmiş olmasına rağmen oldukça ilgi görüp sevilen sesli kitaplar, okuma alışkanlıklarımıza yeni bir boyut ekledi. Artık kitapları okumakla kalmayıp aynı zamanda onları dinleyebiliyoruz. Bu haliyle çocuklar için oldukça cazip bir seçeneğe dönüşen sesli kitapların bu denli hızlı gelişmesine şaşırmamak gerek. Örneğin çocuklar üç kitaplık Uçan Orkestra serisi ile klasik müzik dünyasını dinleyerek keşfedebiliyor; ya da Grimm Masalları’nı dinleyerek bu büyüleyici masal dünyasının bir parçasına dönüşebiliyor.

Boyama Kitapları

Boyama kitapları çocukların hem el becerilerinin hem de hayal dünyalarının gelişmesi için faydalı kitaplar. Aynı zamanda çocuğu ile vakit geçirmek isteyen ebeveynlerin en büyük yardımcısı olan bu kitapların kimi aynı zamanda hikaye anlatımlı olurken kimisi de aktivitelerden oluşan, çocukların üzerinde çeşitli alıştırma ve faaliyetler de yapabildiği kitaplardan oluşuyor. Hayvanlar, yeryüzü şekilleri, eşyalar, bitkiler gibi farklı türden içeriklere sahip bu kitaplar sayesinde çocuklar boyarken öğrenmenin tadını çıkarıyor.

Bir çocuğun belki de ilk arkadaşı olan kitapların ne denli kıymetli olduğunu tartışmaya gerek yok. Hem dünyada hem de Türkiye’de çok kıymetli örneklere sahip çocuk kitaplarının her biri hazine niteliğinde. idefix’in çocuk kitapları seçkisi de bu anlamda oldukça zengin. Avantajlı fiyatlarla sahip olabileceğiniz rengarenk kitaplar sayesinde çocuğunuza okumayı sevdirebilirsiniz.

Boyama Kitapları
kitaplarla dost olarak okumak ne güzel şey
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.