Zoe Saldana

Zoe Saldana

Oyuncu Zoe Saldana 1978 yılında New Jersey, Amerika’da dünyaya gelmiştir. Ailesiyle birlikte 1988 yılında Dominik Cumhuriyeti’ne taşınan Zoe Saldana burada sanat ve bale alanlarında eğitim almıştır.


Oyuncu Zoe Saldana ailesiyle birlikte Amerika’ya döndükten sonra lise eğitime başlamış, aynı zamanda tiyatro dersleri almıştır. Oyuncu Zoe Saldana ilk oyunculuk deneyimini LawOrder adlı dizide, ilk beyazperde deneyimini ise Center Stage adlı filimde balerin rolü ile yaşamıştır.


Zoe Saldana‘nın tanınmasını sağlayan ilk yapım 2003 yılında beyazperdede büyük başarı yakalayan Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti filmi olmuştur.


Oyuncu Zoe Saldana 2005 yapımı olan Guess Who filmindeki performansıyla Black Reel ve Teen Choice Awards törenlerinde En İyi Oyuncu ödüllerini almıştır.


Titanik, Aliens gibi filmlerin ünlü yönetmeni James Cameron’ın yönetmenliğini yaptığı Avatar’da Navi prensesi karakterini canlandıran güzel oyuncu Zoe Saldana, bu filmdeki performansıyla Black Reel Ödüllerinde En İyi Yardımcı oyuncu ödülüne aday gösterilmiştir.Oyuncunun yer alıdığı önemli yapımlar:

Galaksinin Koruyucuları

Avatar

Kolombiyalı: İntikam Meleği

Çalıntı Hayat

Star Trek

Star Trek: Into Darkness
Terminal

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti

Star Trek: Sonsuzluk


ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI

7 ADET

      x

      İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız