Önder Şenyapılı

Yazar resmi yok

1940 yılında doğan Önder Şenyapılı, ODTÜ Mimarlık Bölümü'nden ve Pennsylvania Üniversitesi Bölgesel Bilimler Bölümü'nden Yüksek Lisans diplomaları aldı. Bir süre bürokrat, daha sonra profesyonel gazeteci olarak çalıştı.

Çeşitli konularda çok sayıda makaleleri, köşe yazıları, araştırmaları, incelemeleri ve dizi yazıları çeşitli günlük, haftalık ve aylık yayın organlarında yayımlanmıştır. Şehircilik, iletişim, sanat ve sinema üstüne kitapları vardır. Televizyon ve radyo programları yapmıştır. TRT Bilim ve Sanat Ödülleri deneme dalında başarı ödülü, Yunus Nadi yarışması birincilik ödülü, iki kez Karacan Yarışması birincilik ödülü, Milliyet Sanat Dergisi Deneme Yarışması üçüncülük ödülü almıştır.

Halen ODTÜ Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde 'Görsel Sanatlar ve İletişim', 'Sinema ve Tasarım', 'Medya ve Tasarım' ve '20. Yüzyılda Otomobil Tasarımı ve Tasarımcıları' derslerini vermektedir.

Evlidir. Bir kızı vardır.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI

14 ADET

      x

      İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız