Niran Elçi

Yazar resmi yok

1971'de Rize'de doğan Niran Elçi, 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Uzun yıllar özel sektörde yönetici olarak çalıştı. 2001 yılında yaptığı ilk sözleşme ile çeviri hayatına adım attı. İngilizceden Türkçeye pek çok kitap çeviren Elçi, eşi ve iki çocuğuyla birlikte İstanbul'da yaşıyor.

Niran Elçi, özellikle fantastik kitap çevirileriyle tanınır. Bugüne dek Zaman Çarkı'ndan tutun da Ölüm Kapısı'na, Amber Yıllıkları'ndan tutunda Karakılıç'a kadar birçok serinin yanı sıra Dracula, Coraline, Hurin'in Çocukları gibi birçok önemli eseri dilimize kazandırmıştır. Kullandığı kelimeler ve yazım dili ile bizleri kitaplara biraz daha bağlayan Niran Elçi, yazarın anlatmak istediklerine gerçek anlamda tercüman olarak, okuduklarımızdan tam anlamıyla zevk almamızı sağlamıştır.

Ayrıca çocuklar için yazılmış olan, Karaböcü adlı 4 kitaplık serinin de yazarıdır.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI

73 ADET
  Mort
  33,00 TL %30 23,10 TL
  Sırlar Kitabı
  125,00 TL %30 87,50 TL

   x

   İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız