Mustafa Ruhi Şirin

Mustafa Ruhi Şirin

Mustafa Ruhi Şirin, Annesinin söylediğine göre, doğar doğmaz ağlamaya başlamış. Masal dinlemeden büyümüş. Çamurdan ve tahtadan yaptığı oyuncaklarla oynamayı, kuşlarla ve bulutlarla konuşmayı severmiş çocukken. Okuyacak kitap bulamayınca gazete okurmuş. Meraklı bir radyo dinleyicisiymiş. Köyünden sekiz yaşında çıkıp denizi gördüğü gün kaptan olmaya karar vermiş. Ancak ne kaptan olabilmiş ne de deniz kıyısında bir evi olmuş.
İlk şiirini on üç yaşındayken yazmış. On dört yaşından beri günlük tutuyormuş. İlk çocuğu doğduğu günden bu yana çocuk ve yetişkinler için kitap yazma tutkusunu sürdürüyormuş.
Doğduğu köyü unutmamış olsa da İstanbul’da yaşıyormuş. Yayımlanmadan önce kitaplarını çocukların okuyup eleştirmesinden mutlu oluyormuş. Kitaplarını okullarda ve kütüphanelerde okuyan çocuklar çağırdıkça koşarak gidiyormuş onlarla buluşmaya. Çünkü o bir yanında hâlâ çocukluğunu yaşatmayı bilen biriymiş.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI

39 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.