Murat Menteş

Murat Menteş

1974 yılında İstanbul'da doğan Murat Menteş, çağdaş Türk Edebiyatı'nın sıradışı kalemlerinden biridir.


Dublörün Dilemması adlı romanıyla tanınmaya başlayan Murat Menteş, 2009 yılında yayımlanan Korkma Ben Varım adlı kitabıyla Türkçe edebiyatın seçkin yazarları arasında yer almaya başlamıştır.


Murat Menteş'in romanlarının en büyük özelliği akıcı ve sıradışı dilidir. Yazar, kelime oyunlarını sıklıkla kullanır ve böylelikle kendine has bir dille ön plana çıkmaktadır:"Kelimeler nimettir; nimetle oyun olmaz."

Uzun tasvirlerden kaçınan yazar, son derece akıcı bir dille süsler romanlarını. Murat Menteş, ayrıca, romanlarındaki bölümlerin başlarına Yeşilçam ve Hollywood filmlerinden, Türk ve Dünya Edebiyatı eserlerinden alıntılar serpiştirir.


Çağdaş Türk Edebiyatı'nın diğer sıradışı yazarlarından Alper Canıgüz'le ve Ah Muhsin Ünlü'yle arkadaştır.


Roman türünün yanında şiir türünde de eserler veren yazarın "Garanti Karantina" adında şiir kitabı da bulunmaktadır.Murat Menteş Kitapları:

  • Dublörün Dilemması
  • Korkma Ben Varım
  • Ruhi Mücerret
  • Garanti Karantina (Şiir)

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI

6 ADET

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız