Murat Akan

Yazar resmi yok

Osman Murat Akan 1 Mart 1966’da İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık Bölu¨mu¨'nde okudu. Üniversite formasyonu, onun kente bakış açısındaki değişikliği fark etmesine neden oldu. Tarihe olan özel merakının yanına bir de sanatsal perspektifi ekleyerek, şehri daha başka bir gözle sü¨zmeye, irdelemeye ve eleştirmeye başladı. Bu tutku ona, yazımı beş yıl kadar su¨recek bu eserin meydana çıkmasında yardımcı oldu. Yazar, tu¨m hayatı boyunca birikimlediği ku¨ltu¨rel ve sosyal kapasitesini kağıtlara dökerken, İstanbul'da yaşamakla, İstanbul'u yaşamanın ne derece farklı şeyler olduğuna bir kez daha tanık oldu.

Yazının tu¨m sanat dalları içerisinde en zorlarından biri olarak gösterilmesi, çağlar boyunca en çok eleştiri alanının da yine aynı sanat dalı olmasından anlaşılmaktadır. Akan, bu konuda edebi du¨zeyde bir iddiada bulunmamasına rağmen, konu ve içerik alanında aynı alçak gönu¨llu¨kte olmayacağımız bu eserin ortaya çıkmasını sağladı. 'Ruhunu Arayan Şehir: İstanbul', yazarın ilk kitabıdır.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI

4 ADET

      x

      İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız