John Green

John Green

Aynı Yıldızın Altında, İlk Aşk, Kağıttan Kentler, Kar Taneleri gibi genç-yetişkin romanlarına imza atmış John Green’in Biyografisi


John Michael Green, 24 Ağustos 1977 tarihinde ABD’nin Indianapolis eyaletinde dünyaya gelmiştir. Kenyon Koleji’nde eğitimini tamamlayan yazar, genç-yetişkin sınıfındaki romanlarıyla tanınmaktadır.


John Green’in ilk kitabı Alaska’nın Peşinde (Looking For Alaska) adlı romanıdır. John Green bu kitapla Printz ödülünü kazanmıştır. John Green, en çok altıncı kitabı olan ve 2012 yılında yayımlanan “Aynı Yıldızın Altında” adlı romanıyla bilinmektedir. Etkileyici ve duygusal öyküsüyle dikkat çeken kitabın aylarca çok satanlar listesinde kalmasının yanında 2014 yılında sinema uyarlaması da gösterime girmiştir. Josh Boone’un yönettiği filmde genç oyuncular Shailene Woodley ve Ansel Elgort rol almıştır.


John Green’in sinemaya uyarlanan bir diğer romanı Kağıttan Kentler (Paper Towns) adlı eseridir. 2015 yılında gösterime giren filmde Cara Delevingne ve Nat Wolf rol almıştır.


Birçok ülkede hatrı sayılır bir takipçisi ve hayranı olan John Green’in İlk Aşk adlı romanı da en çok satan kitaplar arasındadır.


ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI

6 ADET

      x

      İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız