J. K. Rowling

J. K. Rowling

Harry Potter kitaplarının sevilen yazarı J.K.Rowling’in BiyografisiYazma tutkusu 6 yaşlarında başlayan yazar, 1965 İngiltere doğumludur. Kendini bir kalıbın içinde tutmayarak yazmak istediklerini yazıp okuyucularına sunmuştur. 1983 yılında okuldan ayrılarak Exeter Üniversitesi’nde Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü tamamlamıştır.


Robert Galbraith gibi takma isimlerle de kitap çıkartan J. K. Rowling’in adı Joanne Rowling’dir. Katleen adı yazarın büyükannesinin ismidir.


Yazarın 1997 yılında yayımladığı Harry Potter serisinin ilk kitabı olan Harry Potter ve Felsefe Taşı kariyerinde bir dönüm noktası haline gelmiştir.


Bir çok ödül alan Harry Potter serisinin ilk kitabını haftasonu ev bakmak için gittiği Manchester’dan dönerken tren yolculuğunda hikaye kurgusunun üstünde yoğunlaşıp daha sonra o günün gecesi kitabın ilk bir kaç sayfasını yazıya dökmeye başlamıştır.


Yazarın günümüzde büyük hayran kitlesine sahip olan kült serisi Harry Potter kitap serisi beyaz perdeye de uyarlanmıştır.


2015 senesinde birkaç yazarla birlikte tiyatro metni olarak Harry Potter ve Lanetli Çocuk eserini hazırlamıştır. Daha sonra kitap haline getirilen tiyatro oyunu, kısa zamanda büyük satış başarısı yakalamıştır.


Rowling’in Harry Potter ve Robert Galbraith takma adıyla yazdığı Guguk Kuşu gibi eserlerden başka Boş Koltuk adında bir macera kitabı da vardır.


Yazarın En Popüler Eseri Olan Harry Potter Serisi:


 • Harry Potter ve Felsefe Taşı

 • Harry Potter ve Sırlar Odası

 • Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

 • Harry Potter ve Ateş Kadehi

 • Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

 • Harry Potter ve Melez Prens

 • Harry Potter ve Ölüm Yadigarları

 • Harry Potter ve Lanetli Çocuk

 • ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI

  55 ADET
   Harry Potter and the Prisoner of Az
   Kargo Bedava
   196,69 TL %17 163,27 TL
   Harry Potter and the Philosopher's Stone - Hufflepuff Edition
   Kargo Bedava
   106,13 TL %17 88,08 TL
   Harry Potter and the Chamber of Secrets – Ravenclaw Edition
   Kargo Bedava
   106,13 TL %17 88,08 TL
   Skazki barda Bidlya (s cherno-belyimi illyustratsiyami) (Garri Potter)(Fairy tales of Biddle Bard)
   Kargo Bedava
   97,53 TL %17 80,97 TL
   Kvidish skvoz veka (s cherno-belyimi illyustratsiyami) (Garri Potter)(Quiddish through the ages (wit
   Kargo Bedava
   97,53 TL %17 80,97 TL

    x

    İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız