Hürriyet Yaşar

Yazar resmi yok

1961'de İstanbul'da doğdu. Beykoz'da tamamladığı ilk ve ortaöğreniminin ardından, Şişli Siyasal Bilimler Yüksekokulu'na girdi, bu okulun geçirdiği dönüşümler sonunda Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu (1983).

Özel sektörde uzun yıllar muhasebe-mali işler yöneticiliği yaptı. Ayrıca çeşitli dergi ve gazetelere yazılar yazıyor, serbest editörlük yapıyor. Yazı yaşamına 1986-87 yıllarında Karadeniz Ereğli'deki yerel gazetelerde Can Özgür takma adıyla yazdığı günlük siyasal köşe yazılarıyla başladı. Yazı ve öykülerini Cumhuriyet gazetesinden başka çoğunlukla, Adam Öykü, Adam Sanat, Kaçak Yayın, Yeniden Müdafaa-i Hukuk, Türk Dili Dergisi, Hürriyet Gösteri, İmge Öyküler, kitap-lık, Yelkovan gibi dergilerle Cumhuriyet Kitap ekinde yayımladı. Yapıtları: Fırat'a Karışan Öyküler (15 öykücüyle birlikte ortak kitap, 2001), Anlatmaya Biri Gerek (öykü, 2002), Bir Tersine Yürüyüş - 12 Eylül Öyküleri (seçki, 2006), Yiğit İken Ölenlere - 12 Mart Öyküleri (seçki, 2008).

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI

1 ADET

      x

      İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız