Hidetaka Miyazaki

Hidetaka Miyazaki

Japon oyun yapımcısı, yazarı ve yönetmeni. From Software firmasının sahibidir.

Miyazaki küçük yaşlarda yoksul bir hayat sürdü. Kitaplarla büyüdü. H.P Lovecraft, Bram Stoker gibi büyük yazarlardan etkilendi.

Oyunlara da meraklı olan Miyazaki, gençlik yıllarında Armored Core adlı oyunun yapımında yer aldı.

Miyazaki en büyük çıkışını Sony'nin neredeyse iptal edeceği Demon's Souls projesini üstlenerek yaptı. Demon's Souls, tamamlanıp piyasaya sürüldüğünde özellikle Japonya dışındaki ülkelerde büyük satış başarısı yakaladı.

Demon's Souls'u Dark Souls takip etti ve Miyazaki artık dünya çapında tanınan bir yapımcı oldu. Müthiş hayal gücü, oyuncuları düşünmeye ve taktik kurmaya zorlayan yenilikçi oyun sistemiyle büyük hayran kitlesi edindi.

Miyazaki, 2014 yılında Sony'nin büyük bütçe ayırdığı Bloodborne'un yapımına başladı ve o sırada geliştirilmekte olan Dark Souls II'yi From Software'in B Takımına devretti. Bloodborne, 2015'te piyasaya sürüldüğünde 2 Milyondan fazla sattı ve müthiş beğeni topladı.

Hidetaka Miyazaki, Dark Souls III ile 2016'da Dark Souls serisine noktayı koydu.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI

1 ADET
  Bloodborne PS4
  Kargo Bedava
  129,00 TL %6 121,26 TL

   x

   İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız