Daisy Ridley

Daisy Ridley

Ünlü aktris Daisy Jazz Isobel Ridley (ya da bilinen adıyla Daisy Ridley), 10 Nisan 1992 tarihinde Londra'nın Westminster semtinde dünyaya gelmiştir.


Oyunculuk kariyerine çeşitli televizyon dizilerinde yer alarak başlayan Daisy Ridley, J. J. Abrams'ın yönettiği Star Wars: Bölüm VII: Güç Uyanıyor (Star Wars: The Force Awakens) filminde başrol oynayarak dünya yıldızları arasına katılmıştır. Daisy Ridley, filmde Rey karakterini canlandırmıştır ve eleştirmenlerden çok olumlu eleştiriler almıştır. Büyük bir beğeni kazanan Daisy Ridley, Güç Uyanıyor'da Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Oscar Isaac, John Boyega, Andy Serkis ve Adam Driver gibi ünlü sinema yıldızlarıyla çalışmıştır.


Son derece enerjik ve sempatik biri olan Daisy Ridley; sevimli aksanıyla da hayran kazanmaya devam ediyor.


Daisy Ridley, Star Wars: Bölüm VIII: Son Jedi (Star Wars: The Last Jedi) - 2017, Aralık- filminde Star Wars'un en ikonik oyuncularından, Luke Skywalker'a hayat veren usta oyuncu Mark Hamill'le başrolleri paylaşıyor.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI

1 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.