Chris Pratt

Chris Pratt

Chris Pratt (Christopher Michael Pratt ) 1979 yılında Minessota, Amerika’da dünya’ya gelmiştir. Washington’da büyüyen Chris Pratt eğitimini Lake Stevens Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimine yerel bir üniversitede başlayan Chris Pratt, eğitimini tamamlamadan yarıda bırakmıştır.


Chris Pratt üniversite eğitimini yarıda bıraktıktan bir süre sonra Maui ‘da evsiz kalmıştır. Oyuncu Chris Pratt, o günlerde restorantta çalışarak geçimini sağlamıştır. Chris Pratt, Maui’de bir restorantta çalıştığı dönemde yönetmen Rae Dawn Chong ‘un dikkatini çekmesi sonucunda keşfedilmiştir. .


Yönetmen Rae Dawn Chong kendi kısa filmlerinde Chris Pratt’e şans vererek yetenekli oyuncuyu “Üç” adlı kısa filminde oyuncu kadrosuna katmıştır. Chris Pratt’in oyunculuk kariyeri bu kısa filmle başlamıştır; Pratt, daha sonra Everwood adlı Tv dizisinde 4 sezon boyunca oynamıştır. .


Oyuncu Chris Pratt’in ilk uzun metrajlı filmi 2008 yılında James McAvoy, Morgan Freeman ve Angelina Jolie’nin da yer aldığı “Wanted” adlı filmdir. .


Chris Pratt 2011 yılında yönetmenliğini Bennett Miller ‘in yaptığı Moneyball ( Kazanma Sanatı ) filminde Brad Pitt, Jonah Hill, Philip Seymour Hoffman ile birlikte rol almıştır. .


Oyuncu 2012 yılında, Kathryn Bigelow’un yönetmenliğini yaptığı Zero Dark Thirty filminde rol almıştır. .


Oyuncunun rol aldığı en ilgi gören filmleri Guardians of the Galaxy ( Galaksinin Koruyucuları ), Passengers ( Uzay Yolcuları ) , The Magnificent Seven ( Muhtaşem Yedili) filmleridir. Chris Pratt, 2017’de 2.si vizyona giren Guardians of the Galaxy’de “Star Lord” rolünü canlandırmış ve bu filmde Zoe Saldana, Vin Diesel gibi ünlü isimlerle çalışmıştır. .


ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI

6 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.