Çerkes Karadağ

Çerkes Karadağ

İlk, orta ve lise eğitimini Ağrı'da tamamladı. Sanatçı öyküler yazmış ve bir tiyatro grubu kurmuştur. 1978 yılında Ankara'da Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü'nden mezun oldu. Karadağ, 1985 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Grafik Bölümü'nde lisansını tamamlamıştır.

1971 yılından bu yana grafiker, reklam yönetmeni, yayıncı, tanıtım fotoğrafçısı, film denetçisi, olarak çalışmıştır. Karadağ fotoğraf sanatı üzerine çalışmalarının yanı sıra kuramsal kitaplarıylada ülkemizde tanınmıştır.

Sanatçı birçok üniversitede ve kamu kuruluşlarında konferanslar vermiştir. Karadağ Kültür Bakanlığı'nın belgesel film ekibinde de yer almış, ulusal ve uluslar arası birçok bienal ve sergilere çağırılmıştır. Yurt içi ve yurt dışında fotoğraf konusunda birçok ödülü vardır.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI

19 ADET

      x

      İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız