Bengül Erdamar

Yazar resmi yok

İskenderun'da doğan Bengül Erdamar, İzmir Gazi İlkokulu, İzmir Kız Lisesi, İstabnul Erenköy Kız Lisesi, İ. Ü. İktisat Fakültesi İşletme Maliye Bölümü'nü bitirdi. İ. Ü. İşletme Fakültesi Yönetim - Organizasyon Anabilim dalında yüksek lisans yaptı. 1966-93 yıllarında TRT İstanbul Radyosu'nda prodüktör-spiker 1973 yılından itibaren TRT Televizyonlarında müzik, belgesel, yarışma, magazin, edebiyat programlarında sunucu-yapımcı, TRT Antalya, İzmir, Ankara, Diyarbakır radyo ve televizyonlarında spiker ve öğretmenlik, İstanbul Radyosu'nda 1993 başspiker, 1995'de Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 1983-98 yılları arasında İ.Ü. İletişim Fakültesi'nde radyo program yapımcılığı, diksiyon ve televizyon sunuculuğu derslerini verdi.

1976 ve 1991'de Kıbrıs, 1989'da Alman Yayın Kurulşu WDR'de görev yaptı. 1985'de İstanbul'da batik konulu kişisel sergisini açtı. 1994'de En İyi TRT Spikeri ödülünü aldı.

Radyo Programcılığı adlı kitabı İletişim Fakültelerinde ders kitabı olarak okutulmaktadır. 1996'dan bu yana Şişli Musiki Derneği'nin yönetim kurulu başkanıdır. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Spor Yazarları Derneği, İ.Ü. İktisat Fakültesi Mezunları Derneği ve Mustafa Kemal Derneği üyesidir.

1998'den bu yana TRT İstanbul Televizyonu Yayın Denetleme Kurulu üyesi olan Bengül Erdamar, halen TRT Radyo ve Televizyonlarında sunuculuk, hocalık yapmakta ve TRT Yayın Denetleme Kurulu İstanbul Temsilcisi olarak görevini sürdürkmektedir.
Prof. Dr. Cengiz Erdamar'la evlidir, iki oğlu vardır.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI

1 ADET

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız