A. Metin Akpınar

Yazar resmi yok

Keşan'da, 1953 yılında bir esnaf çocuğu olarak doğan A. Metin Akpınar, lise son sınıfa kadar eğitimini Keşan'da sürdürdü. 1971 yılında Haydarpaşa lisesi'nden mezun olduktan sonra, devlet bursuyla ABD'de Riverside'daki Kaliforniya Üniversitesi'nde Jeofizik Mühendisliği öğrenimi gördü. 1977 yılından itibaren 8 yıl Etibank Maden Aramalar Dairesi'nde çalıştı. Bu süre boyunca Türkiye'nin dört bir yanında Etibank adına yürütülen maden arama faaliyetlerinde görev aldı.
1986 yılında Etibank'tan ayrılarak özel bir bankanın bilgi işlem bölümünde yazılımcı olarak çalışmaya başladı. 19 yıl süren bilgi işlem süreveni 2005 yılında emekli olmasıyla sona erdi. 1983 yılında evlenen A. Metin Akpınar, iki kız çocuğu babasıdır.
Akpınar'ın daha önce 'Almanya Tatlı Vatan / Yeşil Sermayenin Romanı' adlı kitabı yayımlandı. 'Maganda' yazarın ikinci romanıdır.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI

2 ADET

      x

      İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız