Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Ürün Açıklaması

Bloodborne [Kandan Bulaşan (hastalık)], dünyanın en zor oyunları olarak nitelenen Demon's Souls ve Dark Souls RPG serilerinin yapımcısı From Software'in Sony ile ortak yapımıdır ve yalnızca PlayStation 4 konsolu için piyasaya sürülen RPG/Korku oyunudur. 


Gotik Korku türünün dehşetini iliklerinize kadar hissedeceksiniz...


Demon's Souls'da ve Dark Souls'da baz alınan Orta-Çağ temasının yerini Bloodborne'da Viktorya Dönemi teması alıyor ve bu açıdan oyunculara farklı bir deneyim sunuluyor. Demon's Souls'da ve Dark Souls'da işlenen mitoloji/gotik-korku temaları, Bloodborne'da katlanarak işlenen motiflerin boyutunu kült yazar Howard Philips Lovecraft'ın Kozmik Dehşet, Rüya/Kabus Boyutları temasına dek taşıyor.


"Kadim Kan'dan Kork"


Kandan bulaşan salgın bir hastalığın pençesindeki Yharnam Şehri, Şifa Kilisesi adlı bir kurumun emriyle şehirde büyük bir av başlatıyor. Hastalığa yenik düşüp canavara dönüşen herkesi yok etmesi gereken Avcı'lardan biri de sizsiniz. Şehrin her köşesini didik didik ederken akla hayale gelmeyecek sırlara ve entrikalara rastlayacaksınız ve Yharnam'ı yok eden salgının asıl nedenini öğrendiğinizde kendinizi etkisinden uzun süre çıkamayacağınız bir konunun içinde bulacaksınız. 


"Bir silah, bir adama keyif vermiyorsa taşıdığına değmez..."


Barut Fıçıları Lakaplı Kilise Avcıları'nın ünlü bir deyişi olan bu sözü haklı çıkaracak kadar yaratıcı bir biçimde tasarlanmış onlarca silahı kullanın. Tüm silahlar "Hile Silahı" olarak adlandırılıyor ve etkinleştirildiğinde bambaşka silahlara dönüşebiliyor. Kenarları keskin kınıyla birleştirildiğinde daha heybetli bir kılıca dönüşebilen "Kilise Kılıcı" mı? Keskin, ince bir bastonken sivri dişlere sahip uzun, çelikten bir kırbaca dönüşen "Dişli Baston" mu? Canavarların etlerini lime lime eden kalın dişli bir testereyken uzun bir mızrağa dönüşen "Testere Mızrağı" mı? Bunun gibi ilgi çekici ve yaratıcı dizayna sahip onlarca silah sizleri bekliyor.


Kana susamış ve daha agresif düşmanlara karşı kalkan kullanamıyorsunuz...


Demon's Souls ve Dark Souls'da kendinizi savunduğunuz kalkanlar Bloodborne'da yer almıyor. Oyunu daha da zor yapan bu özellik, saldırıları tabancanızla savuşturmaya ve karakterinizin çevikliğine odaklanmaya zorluyor. Diğer oyunlardan çok daha kıvrak bir karakteri yönlendirdiğiniz için oyunu hiç hasar almadan bitirmeniz mümkün. Kalkan yerine kullanılan tabancalar veya tüfekler cıva mermi ateşleyerek düşmanı sersemletiyor, bu da reflekslerinize daha fazla güvenmeniz gerektiği anlamına geliyor. Bloodborne'da minimum 20, maksimum 30 Kan şişesi taşıyabiliyorsunuz bu da hasar almaktan korkmadan ilerleyebileceğiniz, kaldırılan kalkan sisteminin yerini dolduran dengeleyeci bir özellik. Öldürdüğünüz düşmanlardan kan şişesi düşebiliyor, bu nedenle kalkanların yokluğunu aramayacaksınız. 


"Sezgi" sistemiyle dudak uçurtacak sürprizlerle karşılaşın...


Oyundaki bir diğer yenilik Sezgi sistemi. Sezgi, Boss'larla karşılaşıldığında veya herkesten saklanan bir mekanı keşfettiğinizde elde ediliyor. Yeterli sayıda sezginiz varsa, ziyaret ettiğiniz mekanlarda daha önce göremediğiniz sırlara erişeceksiniz. 


"Gökyüzü ve Kozmos birdir."


Tüm bu dehşet ve vahşet dünyasındaki yoğun atmosferi yansıtan sanat eseri değerindeki kostüm ve mekan tasarımları, grotesk yaratık tasarımları... Tüm bu atmosferin karanlık cazibesini ikiye katlayan muhteşem müzikler! Üstelik müziklerin sözleri Latince ve oyunun hikayesine katkıda bulunan sözlere sahip! Lovecraft'ın sıradışı ve etkileyici edebiyatının görsel sanatla buluştuğu Bloodborne oyunundaki tüm bu karanlık temalara rağmen müthiş bir şiirsellik ve duygusallık da mevcut. 


"Daha ne bekliyorsun, dışarı çık ve avlan!" - Avcı Lideri Gherman

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.