Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması


Şimdi nedir bu DVD Bu, benim size hediyem...

Bu aslında epeydir düşündüğüm birşeydi. Şaka maka bir ömür paylaştık, gönül artık daha fazlasını istiyor. Görüp etkilendiğim, zaman zaman çok yerleşik kanaatlerimi bile bir anda değiştirebilen küçücük bir detay, söz, taze bir bilgi, hayatın içindeki beklenmedik herhangi bir sürpriz, yani ne varsa bir koşu gelip size yetiştirme arzusu...

Bu albüm aslında başlamak için iyi bir vesile oldu. Malum, müzik gibi popüler sanatlar büyük kitlelere daha kolaylıkla ulaşabiliyor. Böyle böyle düşünürken, bunu çok kolay yapabilecek bir sürü şansım olduğunu hatırladım. Hayat hakikaten de kocaman bir bahçe, her zaman söylenir ama gerçekten de öyle... Ama işte hayata bir resme bakar gibi bakabilmek, hayatı bir şiiri anlar, bir şarkıyı dinler gibi dinlemek, yaşamın kendiliğindenliğindeki öz estetiğini yakalayabilmek için biraz durup bakmak, baktığını görmek gerekiyor. Günlük hayatın rutin telaşları içinde yuvarlanırken, farkına bile varmadan dikkatimizden kaçan anlara, seslere ve karelere odaklanmak çok kolay değil doğal olarak.

Oysa, bütün bunları parantez içine alıp üzerine fazladan hiçbir söz söylemeden, büyük resimden küçük kareleri olduğu gibi çekip, çekiştirmeden bize sunan, bunu yaparken de mucizevi bir şekilde ama yine doğallıkla bizi bambaşka bahçelere götürebilen, bize hiç beklenmedik yeni pencereler açıveren gizli gözler var. Türkiye güncel sanatının icracılarından Cevdet Erek onlardan biri... Bana her anı farketmeyi ve kaçırmamak gerektiğini yeniden hatırlattı.

Sizde nasıl duygular uyandırır, ne düşündürür bilemem ama içindeki katkısız doğal tadı hissedeceğinizden eminim... (Sezen Aksu)


Albüm İçeriği
1.CD 1:
2.İzmir Yanıyor
3.Unutamam
4.Kaybedenler
5.Uslanmadım
6.Elveda
7.Tutunamadım
8.Kurşuni Renkler
9.Uçurtma Bayramları
10.Pardon
11.Lâl
12.Sorma
13.Kaçak
14.Lale Devri
15.Takvim
16.Muhabbet Kuşları
17.CD 2:
18.Tören
19.Kibir
20.Yok Ki
21.Çakkıdı
22.Anadilim Aşk
23.Bile Bile
24.Gidemem
25.Gelsin Hayat Bildiği Gibi
26.İtirafçı Olma
27.Bekleyelim De Görelim
28.Büklüm Büklüm
29.Söz Bitti
30.Tören
31.İtirafçı Olma
32.DVD:
33.Cevdet Erek "Katkısız"

CD:

Disk Sayısı: 3

 

Puanlamalar

%77,8
%11,1
%0
%3,7
%7,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.06.2009

YAZ

Bu yazın en iyi albümü..Yine Sezen Aksu damgası..Tıpkı geçen yaz olduğu gibi.

25.06.2009

Süper

Tek şarkılık single lardan ziyade inanılmaz bir çift cd lik albüm olmuş...Ellerine sağlık Sezen Aksu..

24.06.2009

Muhteşem

Bu sene içerisinde dinlediğim en güzel albüm olmuş. Şarkıları sahibinden dinlemek ayrı bir güzel,Sezen Aksu´nun yorumuna zaten deyecek bir şey yok. Bunlara ek olarak albüm içeriği muazzam.

Şu da bir gerçek ki, hiçbir derleme albümü bu albümle kıyaslanamaz.

Arşivlik bir albüm.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.