Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Wild Lowers Of Anatolia - Anadolu'nun Kır Çiçekleri Albüm Açıklaması


NG: Baba Zula 2003 yılında Istanbul'a taşındıktan sonra karşıma çıkan dikkate değer gruplardan biriydi. Kısa zamanda Murat'la müzik zevki ve kültürel politikalar bağlamında pek çok ortak noktamız olduğunu keşfettik ve yavaş yavaş bizi Eis Ten Polin'e götüren bir ortak çalışmanın içine girdik.

Şarkı sözlerinin tümünün Türkiye hakkında (bazıları doğrudan, bazıları biraz daha dolaylı) olması gerektiği fikrinden yola çıktım ve buna bağlı kalmayı sürdürdüm.Yazdığım son sözler -Hamamböcekleri ve Fareler- Gezi Parkı protestolarına bir cevap niteliğindedir; ancak şarkı sözlerinin çoğu tek bir olay hakkında değildir.Türkiye'deki 'henüz sona ermemiş' ikametim zarfında beni güçlü bir biçimde etkileyen ne varsa onları söze dökmeye çalıştım. Bir şarkıcı olarak, bu coğrafyanın müziğine dalıp etkilendim; bu müzikten ilham aldım.

Müzik kaydettiğim doğaçlamalardan (saz ve sözsüz sesler) ortaya çıktı; ardından saz ve sesin kulağa iyi geldiği bölümleri seçtim ve eğer Murat da hemfikirse, şarkılarımız böyle oluştu. Her ikimiz de provadan provaya sık sık yaptıklarımızı değiştirdik, o yüzden bu süreç biraz zaman aldı. Stüdyoya girmeden kısa bir süre önce, bir denemeden sonra hemen proje için doğru davulcu olduğu anlaşılan Gökçe de bize katıldı.

Enstrümental kayıtlar stüdyoda yoğun bir şekilde çalışılarak bir haftadan uzun bir sürede yapıldı; onu izleyen hafta da vokaller tamamlandı. Saz ve davullar, vokalin rehberliğinde neredeyse tamamen canlı kaydedildi ve arkasından vokaller bu müziğin üstüne kaydedildi.

'Anadolu'nun Kır Çiçekleri' adı, projenin başlarında aklıma gelmiş ve yaptığımız albümün Anadolu Blues olarak adlandırmak istediğim müziğine uygun görünmüştü.

Sözleri Emir Uras'ın resimleriyle anlatma fikri, Ayşegül Kolivar'ın 'Bahçeye Hanımeli' albümünden esinle ve bir yoga stüdyosunda Uras'ın 'Zeyneb için 500 Çiçek' kitabına rastlayınca ortaya çıktı.

Murat çevirmen olarak eski Zen grubu üyesi Nazım Dikbaş'ı önerdi. Temaya istinaden, albümün türkçe versiyonuna da ingilizcesiyle eşit derecede önem vermek istedim.


Albüm İçeriği
1.Silencing the Nightingales - Bülbülleri Susturuyorlar  (5:12)
2.Power, Order and Wealth - İktidar. Düzen ve Zenginlik  (4:19)
3.Rocks - Kayalar  (2:37)
4.Waves - Dalgalar  (8:01)
5.Incident Follows Incident - Olaylar Birbirini Takip Eder (2:18)
6.Halfway There - Yolu Yarıladım  (4:00)
7.Song Of The Tourist Board - Ruhun İçeriden Erozyonu  (2:07)
8.God - Tanrı  (5:20)
9.What Do You Mean to Me? - Benim İçin Ne İfade Ediyorsun?  (5:26)
10.Strange Ideas About Spirits - Ruhlara Dair Tuhaf Fikirler  (10:08)
11.Sulukule  (3:37)
12.Things Calm Down - Her şey Sakinleşir 


Disk Sayısı: 2

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.