0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
Geçtiğimiz günlerde 80. yaşını "The Diva" ve "Verdi: Requiem" albümleri ile andığımız ünlü Katalan opera sopranosu Montserrat Caballé, icrasında en usta olduğu Verdi repertuarından -gü ... Tamamını gör
42,85 TL
52,9 TL %19
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Albüm Açıklaması


Geçtiğimiz günlerde 80. yaşını "The Diva" ve "Verdi: Requiem" albümleri ile andığımız ünlü Katalan opera sopranosu Montserrat Caballé, icrasında en usta olduğu Verdi repertuarından -gün ışığına tekrar çıkmayı bekleyen- eşsiz bir seçki ile "Verdi Rarities" albümünde müzikseverlerle buluşuyor. Albümde Caballé'ye RCA Italiana Opera Orchestra, Anton Guadagno, Maja Sunara, Lajos Kozma ve RCA Italiana Opera Chorus eşlik ediyor.

Çağımızın en yetenekli sopranoları arasında yer alan Montserrat Caballé, 1933 yılında Barcelona'da doğdu. Ünlü Katalan opera soprano Montserrat Caballé, Rossini'den Bellini'ye, Donizetti'den Verdi'ye kadar birçok ünlü bestecinin eserlerini yorumladı ve birçok ünlü operada sahne aldı. Pavarotti ile de sahne alan Montserrat Caballé'nin yeteneği ve ünü 1988 senesinde Queen'in vokalisti efsanevi müzisyen Freddie Mercury ile gerçekleştirdiği "Barcelona" düeti ile daha geniş kitlelere ulaştı. Verdi eserlerine adanmışlığı ile bilinen ünlü soprano, müzik kariyerine sayısız ödül sığdırdı.


Albüm İçeriği
1.Un Giorno di Regno (Il finto Stanislao)
2.I Lombardi
3.I due Foscari
4.Alzira
5.Attila
6.Il Corsaro
7.Aroldo


Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!