Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Türkçe Sözlü Hafif Anadolu Müziği Albüm Açıklaması

 


Başarılı müzisyen Arto Tunçboyacıyan'ın 2004 yılında yayınlanan "Türkçe Sözlü Hafif Anadolu Müziği" albümü yeniden piyasada…1957'de İstanbul'da doğan ve müzisyen Onno Tunç'un kardeşi Arto Tunçboyacıyan kariyeri boyunca Joe Zawinul, Al Di Meola, Paul Winter gibi müzisyenlerle çalışmış, Sezen Aksu ile albüm kayıtları gerçekleştirmiştir. Bütün vurmalı çalgıları rahatlıkla çalabilen Arto Tunç, Sezen Aksu'nun 'Işık Doğudan Yükselir' albümünde de iki bestesi ile yer almıştır.

Bugüne kadar yayınladığı 10 albüme, Anadolu ve Ermeni müziklerinin sentezini katmış olan Arto Tunç, Serj Tankian ile beraber 2003 yılında 'Serart' adlı bir müzik grubu kurmuş ve grupla aynı adı taşıyan bir de albüm yayınlamıştır. Kendisi aynı zamanda 1998'den beri bir Armenian Navy Band üyesidir. "TÜRKÇE SÖZLÜ HAFİF ANADOLU MÜZİĞİ" adlı albümünde, Sezen Aksu'nun "Gülümse" ve "Onu Alma Beni Al" parçalarının enstrümantal yorumlarının yanısıra , "Bugün Yaşlı Olmak Kolay Değil", "Hay Bedenim", "Ufak Eller", "Hergün Yeni Bir Umut Var", "Düşüncelerim Rüzgar Olsun" gibi 14 parça yer almakta…Disk Sayısı: 1

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.