Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması


Sony Music'ten Ünlü Opera Tenoru Richard Tucker'ın 100. Doğum Günü Anısına Arşivlik Eşsiz Bir Boxset:14 CD'den Oluşan "The Song And Cantorial" Arşivlerdeki Yerini Almaya Hazırlanıyor.

Sınırlı sayıda üretilen bu çok özel iki boxset albümde, Richard Tucker'ın sevilen eserlerinin yanı sıra her birinde daha önce hiç bir albümde yer almamış 7 eser yer alıyor.
Müzik kariyerine 25 Ocak 1945 tarihinde Ponchielli'nin ünlü eseri "La Gioconda"da Enzo karakteri ile başlayan, 3 Aralık 1974 tarihinde Pagliacci'nin Canio karakteri ile son veren, Amerikalı tenor Richard Tucker, 344 kez Metropolitan Opera House'da, 160 kez de farklı mekanlarda sahne aldı. Richard Tucker aynı izinden gittiği usta tenor Giovanni Martinelli gibi uzun süre sahnelerde yer aldı, güçlü tekniği ile arkasından gelen günümüzün ünlü tenorları Plácido Domingo ve Luciano Pavarotti'yi de derinden etkiledi. Pavarotti bir söyleşisinde Tucker'a hayranlığını şu cümlelerle dile getiriyor: "Richard Tucker'ı fenomen yapan nedir? Tabii ki sesi ve tekniği... Sesi sadece güzel değildi, aynı zamanda çarpıcı, keskin ve güçlüydü de… En önemlisi inanılmaz biçimde dayanıklıydı da… 30 yıl geçmesine rağmen, Tucker'ın sesi hala genç ve canlıydı, tekniği ise bir insanın sahip olamayacağı kadar kusursuza yakındı…"
1913 - 1975 yılları arasında yaşamış Richard Tucker'ın eşine az rastlanır kayıtlarının yer aldığı The Song and Cantorial" boxset albümü klasik müzikseverler için mükemmel bir arşivlik albüm olma özelliği taşıyor: "The Song and Cantorial" romantik seçkilerden Yahudi eserlerine, bel canto'lardan sanatçının Lincoln Center'daki ilk performansına kadar geniş bir kataloğu içeriyor.

DİSK 1

Songs From Sunny Italy

DİSK 2

Sorrento

DİSK 3

The Fabulous Voice Of Richard Tucker / Richard Tucker Sings Great Songs Of Love And İnspiration

DİSK 4

Vienna, City Of My Dreams / Richard Tucker Sings Romantic Favorites

DİSK 5

The Art Of Bel Canto

DİSK 6

The Soul Of Italy

DİSK 7

What Now My Love / Richard Tucker Sings Today's Popular Favorites

DİSK 8

Cantorial Jewels

DİSK 9

Israel Sings / Goldfaden Songs

DİSK 10

Welcoming The Sabbath / A Friday Evening Service

DİSK 11

Kol Nidre Service

DİSK 12

Passover Seder Festival

DİSK 13

Hatikvah! Richard Tucker Sings Great Jewish Favorites

DİSK 14

First Performance / Lincoln Center Sept 23, 1962Disk Sayısı: 14

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız