Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Symphony No: 2 - 57. Alay Gelibolu [LP] Albüm Açıklaması

ATATÜRK’ün

sözleri ile bir dünya senfonisi.

 

Bestelenmiş ilk Çanakkale Şavaşı konulu senfoni  olan “57. Alay – Gelibolu” senfoninin CD’si, dünyanın en önemli klasik müzik markalarından Alman  NAXOS  şirketi tarafından yayımlanarak, 3 Şubat 2017 tarihinde dünyada satışa sunuldu.

Besteci Can Atilla’nın 2. Senfonisi olan bu eseri Şef Burak Tüzün yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası seslendirdi. Senfonide solist olarak soprano Angela Ahıskal ve Çelist Onur Şenler yer aldı.

4 bölümden oluşan ve 55 dakika uzunluğundaki bu ağıtsal senfoninin Naxos firması tarafından yayımlanan cd’sinin haricinde, Fransız baskı 180 gr plak formatı ve Bilkent Senfoni Orkestrası salonunda çekilmiş konser kaydından oluşan DVD’si de 17 Mart 2017 tarihinde ülkemizde satışa sunulacak.

CD ve DVD prodüksiyonu Fransız Sesama Production tarafından gerçekleştirilen senfoninin 3. bölümünde  Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını kaybetmiş Anzak askerlerin ailelerine yazmış olduğu emsalsiz sözleri solosoprano tarafından seslendiriliyor:

“Bu memleketin toprakları üstünde kanlarını döken kahramanlar! Burada bir dost vatanının toprağındasınız. Huzur ve sükûn içinde uyuyunuz. Sizler, Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarımızı dindiriniz! Evlâtlarınız bizim bağrımızdadır. Onlar bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlâtlarımız olmuşlardır

Senfoni, 2015 yılında ki İlk seslendirilişinde İstanbul’da düzenlenen Barış  Zirvesi’nde dünyanın 30 Cumhurbaşkanına takdim edilmiş ve büyük beğeni kazanmıştı.

57.Alay’ın tüm kahramanlarına ve Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybetmiş tüm şehitlere adanan ve besteci Can Atilla’nın başyapıtı olan senfoni, dünya klasik müzik tarihinde “DVD ve LP “formatında  BORUSAN KLASİK’in katkılaryla  P.O.E.M & PERA MÜZİK işbirliği ile yer alıyor.

 

FRANSIZ BASKI, 180 GRAM VINYL

 

LP Parça Listesi:

A YÜZÜ:

1. Allegro Moderato Maestoso

2. Adagio Appassionata (Bölüm I)

B YÜZÜ:

2. Adagio Appassionata (Bölüm II)

3. Andante Angoseioso (Söz: Mustafa Kemal ATATÜRK, 1881-1938)

4. Finale: Andante con moto - Vivace - Adagio (Şiir: John Le Gay Brereton)

 

 

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%100
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.