Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması


Viyana Filarmoni Orkestrası'nın "Yaz Gecesi Konseri" dünya çapında en uzun soluklu ve prestijli müzik etkinliklerinden biri olarak 2008 yılında Viyana'da kurgulandı. Schönbrunn Palace bahçesinde tüm Viyana halkı ve misafirlerine açık olan bu ücretsiz etkinlik, her sene 100.000'e yakın izleyiciyi ağırladı. Konser aynı zamanda 60'dan fazla ülkede TV ve radio yayını sayesinde milyonlara ulaştı

Amerikalı usta şef Lorin Maazel yönetimindeki Viyana Filarmoni Orkestrası, 30 Mayıs'ta gerçekleştirdiği bu konserde, doğum yılları şerefine Wagner ve Verdi eserlerinden seçkiler sundu. Orkestra'ya 2 eserde İsviçreli yetenek Michael Schade eşlik etti.

Viyana Filarmoni geleneği, Otto Nicolai'nin Hof-Operntheater'ın tüm üyeleriyle Grand Concert'i yönettiği 1842 senesine dayanıyor. Bu etkinlik aslında Philharmonic Academy olarak anılıp, orkestra formatının kökeni sayılmakta... Kuruluşundan bu yana, demokratik seçim sistemi ile oluşturulmuş bir yönetim komitesi ile yönetilen orkestra, günümüze dek artistik bir bakış açısıyla faaliyetlerini gerçekleştirdi.


Albüm İçeriği
1.Aida, Akt II: Triumphmarsch
2.Die Meistersinger von Nürnberg, Akt I: Vorspiel
3.I Lombardi, Akt II: "La mia letizia infondere"
4.Otello, Akt III: Ballett
5.Tristan und Isolde, Akt I: Vorspiel
6.Tristan und Isolde, Akt III: Liebestod
7.Luisa Miller, Akt I: Ouvertüre
8.Lohengrin, Akt III: "In fernem Land, unnahbar euren Schritten"
9.La forza del destino, Akt I: Ouvertüre
10.Die Walküre, Akt III: Vorspiel
11.Éljen a Magyar! Polka schnell, Op. 332

CD:

Disk Sayısı: 1


DVD:

Disk Sayısı: 1


Blu-ray:

Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.