0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
16,12 TL
19,9 TL %19
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 20 - 22 Kasım
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Albüm Açıklaması


Ahmet Özhan'ın 11 eserden oluşan "Son Nebi" adlı albümünde, Yunus Emre'den "Senden Gelir Cevr-Ü Cefa", Kelami'den "Ey Gönül Bakma Cihâne", İbrahim Nakşi'den "Maksadı Aşıkların", Aziz Mahmud Hüdayi'den "Senden Meded Senden Meded", Alvarlı Muhammed Lütfi Efendi'den "Can Bula Cananını" gibi, Divan Edebiyatı'nın önemli isimlerinin eserleri yer alıyor.

Selami Şahin'in ilahi formundaki yeni eseri "Birlik Olalım" ve daha önce Erkan Oğur ve Ruhi Su gibi önemli sanatçılar tarafından seslendirilen, sözü Muhyi'ye müziği ise Hasan Esen'e ait "zahid bizi tan eyleme" de Ahmet Özhan'ın yorumuyla albümde yer aldı."Son Nebi", Hasan Esen'in müzik direktörlüğünde, müzik dünyamızın usta müzisyenleriyle, Marşandiz stüdyolarında kaydedildi. Albümde, Ahmet Özhan da iki bestesiyle yer almaktadır.


Albüm İçeriği
1.Es Selam Ey Ahmed-i Muhtar Olan Son Nebi
2.Senden Gelir Cevr-ü Cefa
3.Aşkın Kuluyuz Mevleviyiz Biz
4.Şehitlerin Serçeşmesi
5.Ey Gönül Bakma Cihâne
6.Zahid Bizi Tan Eyleme
7.Maksadı Aşıkların
8.Alemi Sen Kendinin Kulu Kölesi Sanma
9.Senden Meded Senden Meded
10.Can Bula Cananını
11.Birlik Olalım


Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız