Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması


Özü itibariyle uzun ömürlü ve eskimeyen, şekli itibariyle yepyeni bir soluk olan Sami Yusuf'un dördüncü stüdyo albümü Salaam, hiç süphesiz eski dinleyicilerin kulaklarının pasını silerken, yeni dinleyicilerin gönüllerini fethedecek. Arapçada barıs anlamına gelen ve insanın Yaradan'ın huzurundaki hâlini ifade eden Salaam ,bu eserde hem özlem hem de aidiyet duygusunu isaret ediyor.
Albüm kapağında resmedildiği gibi ışığın incelikleri arasından akan müzik, insana Nihai Kaynağı ile karşılaşmasındaki ebedi huzur deneyimini hatırlatıyor. Kapaktaki bu incelikleri oluşturan onca renk, aslında Salaam'daki seslerin çeşitliliğinin bir yansımasıdır.
Albümde Ala Bi Dhikrika parçasında olduğu gibi Arapça solo vokallerden, It's a Game parçasının yüksek ezgilerine; To Guide You Home parçasında İngilizce yorumuyla beraber okunmus bir Azeri Türküsü 'Küçelere Su Serpmişem'(Yollarına su dökdüm) de yer alan geleneksel Acem tarından, Dryer Land parçasında Sami Yusuf'un kendi babası ile beraber yaptığı anlamlı düetine kadar ses ve sessizlikle benzeri görülmemiş çalısmalar tüm dinleyicileri etkisi altına alacak.


Albüm İçeriği
1.Happiness
2.Salaam
3.Smile
4.The Source
5.Dryer Land (Türkçe Versiyonu)
6.It's A Game
7.To Guide You Home
8.Forgotten Promises
9.Ala Bi Dhikrika
10.I'm Your Hope
11.All I Need
12.Hear Your Call
13.Wherever You Are (Acoustic / Arabic) [Bonus]
14.Wıthout You (Acoustıc / Türkçe Versiyonu) [Bonus]
15.To Guide You Home (Instrumental) [Bonus]
16.Dryer Land (Feat. Ustadh Babak Radmanesh) [Bonus]

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız