0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
119,0 TL
140,0 TL %15
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 29 Mayıs
Standart Teslimat : 31 Mayıs - 03 Haziran
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Albüm Açıklaması

Yayımlandığı yıllardan günümüze on milyonlarca stüdyo kaydı kopya satan, günümüzde bu sayıları da aşan dijital satış başarılarına ulaşmış olan sanatçı Ahmet Kaya'nın Plakları (LP) Gam Müzik (GültenAhmetMelis) etiketiyle koleksiyon değerinde yayımlanmaya devam ediyor. Sanatçının gerçek resital kayıtlarının yer aldığı ve yayımlandığı yıllarda büyük heyecanla karşılanarak olağanüstü satış başarıları yakalamış olan "Resitaller I" adlı albüm, 90'lı yılların nostaljik tadını ve hüznünü koruyarak, plak formatıyla sevenlerine ulaşmaya hazır.

Sanatçının 2000 yılında Paris’te hayatını kaybetmesinden bugüne, profesyonel müzik hayatına başlamasının 35.yılında da, tüm albümlerini belirli aralıklarla plak formatında sevenlerine sunmayı hedefleyen GAM Müzik, sanatçının orijinal sound ve orijinal kapaklarına sadık kalınarak, Plak versiyonu için yeniden mastering yapılan her iki albümde de, değerli ve deneyimli müzik insanı İhsan Apça ile çalışılmıştır.

 

Türkiye’de müziğin yapı taşlarından biri sayılan ve müziğini (yokluğunda bile) sürekli genç kuşaklara aktarabilmeyi başaran sanatçının tüm albümleri, yayımlandıkları yıllarda inanılmaz satış başarıları elde etmiş ve müzik tarihinde yepyeni bir kulvar açmıştır.

Ahmet Kaya’nın müzik kariyerinin erken döneminde, müzikte yepyeni bir sürecin önünün de açılmasını sağlayan albümlerinde milyonlarca insan tarafından bir ağızdan okunan, değerli şairlere ve kendisine ait sözlerin yanı sıra, yine kendi besteleri ile buluşturduğu eserler yer almaktadır.

 

Attilâ İlhan, Yusuf Hayaloğlu, H.Hüseyin Korkmazgil, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Ülkü Tamer ve Enver Gökçe gibi değerli şairlerin eserlerinden yaptığı bestelerin yanı sıra, muhteşem yorumladığı anonim halk türkülerinin de olduğu  ATEŞ MÜZİK Tarafından dağıtımı yapılan LP ler raflardaki yerini alıyor.

Tüm Ahmet Kaya diskografisinin, belirli periyotlarla, plak formatında sevenlerine ve koleksiyonerlere ulaştırılacağını ifade eden Gam Müzik, şu ana kadar yayımladığı altı tane LP formatına "Resitaller I" adlı yeni çalışmayı da ekleyerek, Ahmet Kaya eserlerini sevenleriyle ve yeni kuşaklarla buluşturma yolculuğuna devam etmektedir.

 

Parça Listesi

A Yüzü

1.Önce Dişlerimiz Döküldü (Lili Marlen Türküsü)

2.Odam Kireçtir Benim

3.Kara Yılan

4.Amenna

5.Hani Benim Gençliğim

6.Katlime Ferman

B Yüzü

1.Dersim Dört Dağ İçinde

2.Yüreğim Kanıyor

3.Acılara Tutunmak

4.Bacalar

5.Kara Toprak (Mamoş)

6.Kadınlar

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız