Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması


Müzikle ilgilenmeye başladığı ilk günlerden bu yana çok dilli çok kültürlü müziğin izini süren Taylan Yıldız'ın ilk albümü Z Müzik etiketiyle yayınlanıyor.

Dersim'in Zağge (Sarıtaş) köyünde doğan Yıldız, ilk profesyonel müzik çalışmalarına İstanbul'da Dersimliler Derneği'nde başladı. Dernek bünyesindeki tiyatro grubunun müziklerini yaptı. 2000'de kurulan Verva Roz grubuna solist olarak katıldı. Burada ilk bestelerini yaptı. Grupla 2006'ya kadar çeşitli festivallere ve konserlere katıldı. Kendi anadili olan Zazaca dışında Türkçe, Ermenice, Kürtçe, Lazca ezgiler seslendirdi.

Ardından kendi projeleri için hazırlanmaya başladı. "Reçhe/İz" albümü, çocukluk döneminde etkilendiği hikâyeleri, destanları, söylenceleri, ezgileri biriktiği coğrafyadan, aktaracaklarının ilk adımı. Albüm ötekileştirilmiş ve son dönemlerin tartışmalı konularından biri olan Dersim gerçeğine Taylan Yıldız'ın küçük bir önsözü, kültür ve dil üzerine kendi belleğinden bir tuğla niteliği taşıyor.

8 eserin yer aldığı albümde 6 beste Taylan Yıldız imzasını taşıyor.Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız