Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Points Of Libration Albüm Açıklaması

 

Türk - Fransız Progressive Rock Grubu

Asia Minor‘un ‘41 yıl aradan sonra gelen’ yeni albümü plak formatında müzikseverlerle buluşuyor…

 

ASIA MINOR Points of Libration‘

 

İlk 2 albümleriyle, uluslararası alanda ve progresif rock tarihinde güçlü bir iz bırakan, ardından 1982 yılında müziğe ara veren grup, yıllar sonra yeniden biraraya gelişlerini taçlandırdıkları 3.stüdyo albümleri “Points Of Libration” Rainbow45 Records etiketiyle  plak formatında müzikseverlerle buluşuyor.

 

Temelleri 1971 yılında Saint Joseph Lisesi‘nden 3 gencin Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği Liselerarası Müzik Yarışması’na katılmak amacıyla kurdukları okul orkestrası ve bu orkestra ile kazandıkları birincilikle atılan ASIA MINOR‘ın asıl müzikal yolculuğu, 1979 tarihli ilk albümleri  ‘Crossing The Line’ ile başlar. Bazı eleman değişikliklerinden sonra

Eril Tekeli, Setrak Bakırel, Lionel Beltrami ve Robert Kempler‘ den oluşan kadrosu ile 1980 yılında ikinci stüdyo albümleri ‘Between Flesh And Divine’ı piyasaya sürerler. 

 

Grup , ‘Between Flesh And Divine’ sonrası 1982 yılında dağılsa da, geriye bıraktıkları 2 stüdyo albümü dilden dile, kulaktan kulağa yayılarak zaman içinde dünya çapında layık olduğu şöhreti yakalar. Hiç şüphesiz, bu güzel gelişmeler grubun 2014 yılında Paris’te yeniden biraraya gelmelerinin arkasındaki motivasyonu oluşturmuştur.

 

ASIA MINOR , bu motivasyonla Setrak BAKIREL (vokal & akustik/elektrik gitar), Evelyne KANDEL (bass), Micha ROUSSEAU (keyboard & 12 telli gitar), Eril TEKELI (flüt & gitar), Julien TEKEYAN (drums & perküsyon) dan oluşan son kadrosuyla 2019 yılının Kasım/Aralık aylarında Paris yakınlarında ‘Profile-on-air stüdyosunda 3. Albümleri ‘Points of Libration’ ın kayıtlarını tamamlarlar.

 

Dönemi itibarıyla  armonik, ritmik  ve zengin enstrümantal kompozisyonlarla, doğu ve batı müziğini harmanlayarak kendine has bir üsluba ve güçlü bir atmosfere sahip  şarkılara imza atan grubun 3. albümlerinde de bu atmosfer yoğun bir şekilde hissedilmektedir.

 

Açılış parçası ‘Deadline of A Lifetime’ bir hayatın sorgulanmasını anlatırken, ‘Crossing In Between’ grubun müzikal geçmişini özetleyen bir şarkıdır. ‘Radyo Hatırası’ albümün tek Türkçe parçası olarak göze çarparken, ‘The Twister’ ve ‘Urban Silk” sürükleyici anlatımı ve akılda kalıcı armonisiyle albümün diğer dikkat çeken parçalarıdır.

Albüm, grubun özgün tasarımı ile açılır kapaklı ve yüksek ses kalitesiyle plak formatında müzikseverlerle buluşuyor.

 

 

 

Plak, EMI – Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla 15.01.2021 tarihi itibariyle büyük müzik marketlerde, İstanbul’un yeni göz bebeği olan seçkin plak dükkanlarında ve rainbow45records.com web sitesinde satışa sunulacaktır.

 

Rainbow45 Records olarak  iflah olmaz plak sevdamızla gerçekleştirdiğimiz  katalog çalışmalarımıza bu uluslararası çalışmayı ekleyip, plak formatında dinleyicilerle buluşturmaktan  mutluluk duyuyoruz.

 

Bu bağlamda daha bir çok albümü dinleyiciyle buluşturmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla…

 

Türk - Fransız Progressive Rock Grubu Asia Minor’ dan, 41 yıl sonra yeni Albüm !

İlk 2 albümleriyle, uluslararası arenada ve progresif rock tarihinde güçlü bir iz bırakan, ardından 1982 yılında müziğe ara veren grup, yıllar sonra yeniden biraraya gelişlerini taçlandırdıkları 3.stüdyo albümleri “Points Of Libration” Rainbow45 Records etiketiyle  plak formatında müzikseverlerle buluşuyor.

Temelleri 1971 yılında Saint Joseph Lisesi ‘ nden 3 gencin Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği Liselerarası Müzik Yarışması’na katılmak amacıyla kurdukları okul orkestrası ve bu orkestra ile kazandıkları birincilikle atılan Asia Minor ‘un asıl müzikal yolculuğu , 1979 tarihli ilk albümleri  ‘Crossing The Line’ ile başlar. Bir takım eleman değişikliklerinden sonra, Eril Tekeli, Setrak Bakırel, Lionel Beltrami ve Robert Kempler‘ den oluşan kadrosu ile 1980 yılında ikinci stüdyo albümleri ‘Between Flesh And Divine’ı piyasaya sürerler. 

Grup , ‘Between Flesh And Divine’ sonrası 1982 yılında dağılsa da, geriye bıraktıkları 2 stüdyo albüm dilden dile, kulaktan kulağa yayılarak zaman içinde dünya çapında layık olduğu şöhreti yakalamıştır. Hiç şüphesiz, bu güzel gelişmeler grubun 2014 yılında Paris te yeniden biraraya gelmelerinin arkasındaki motivasyonu oluşturuyordu.

Asia Minor, bu motivasyonla Setrak BAKIREL (vokal & akustik/elektrik gitar), Evelyne KANDEL (bass), Micha ROUSSEAU (keyboard & 12 telli gitar), Eril TEKELI (flüt & gitar), Julien TEKEYAN (drums & perküsyon) dan oluşan son kadrosuyla 2019 yılının Kasım-Aralık aylarında Paris yakınlarında ‘Profile-on-air stüdyosunda 3. Albümleri ‘Points of Libration’ ın kayıtlarını tamamlarlar.

Dönemi itibarıyla  armonik , ritmik  ve zengin enstrümantal kompozisyonlarla , doğu ve batı müziğini harmanlayarak kendine has bir üsluba ve güçlü bir atmosfere sahip  şarkılara imza atan grubun 3. albümlerinde de bu atmosferi hissedeceksiniz.

Açılış parçası ‘Deadline of A Lifetime’ bir hayatın sorgulanmasını anlatırken, ‘Crossing In Between’ grubun müzikal geçmişini özetleyen bir şarkıdır. ‘Radyo Hatırası’ albümün tek Türkçe parçası olarak göze çarpmaktadır. ‘The Twister’ ve ‘Urban Silk” sürükleyici anlatımı ve akılda kalıcı armonisiyle albümün diğer hit parçalarıdır. Albüm grubun özgün tasarımı ile açılır kapaklı ve yüksek ses kalitesiyle plak formatında müzikseverlerle buluşuyor.

Parça Listesi

LP 1

1.Deadline of A Lifetime

2.In The Mist

3.Crossing in Beetween

4.Oriental Game

 

LP 2

1.The Twister

2.Melancholia’s Kingdom

3.Urban Silk

4.Radyo Hatırası

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.