Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması


Esin Engin'in uzunçalarları ülkemizin doğal ve tarihsel hazinelerini görmek için dünyanın her yerinden gelen turistlerin en çok satın aldığı plaklar olmuştur. Elinizdeki albüm, Türk müzik tarihinin en çok satan uzunçaları olan 'Modern Oyun Havaları'nın ilk bölümüdür. Bu albümde yurdumuzun en tanınmış oyun havaları ve düğünevi ezgilerinden titizlikle modernize edilmiş seçmeler bulacaksınız.

Esin Engin (15.05.1944 - 04.05.1997)

Küçük yaşta müzik eğitimi almaya başlayan Esin Engin'in 300 civarında düzenlemesi ve bestesi bulunmaktadır. Yüzün üzerinde Türk filmine şarkı ve beste ile katkıda bulunmuş, sayısız reklam müziği hazırlamış ve özel tiyatrolara oyun müziği, müzikallere müzik yönetmenliği, beste ve düzenleme yapmıştır. (Çalıkuşu, Lüküs Hayat, İstanbul'un Gözleri Mahmur)

Oyun havaları ve film müzikleri haricinde Türkçe tangoları yeniden yorumlamış, unutulmaya başlayan tangoları tekrar canlandırarak sevenlerine sunmuştur. Esin Engin kataloğu "Film Müzikleri, Tangolar, Oyun Havaları"
serilerinden oluşmaktadır.

Oyun Havaları - Oriental Belly Dance Music albümü yeni baskısı ve tasarımı ile Ocak ayında tüm dünya ülkelerinde satışa sunulacaktır.
İ Ç İ N D E K İ L E R
1. Arap Çiftetellisi


2. Fidayda


3. Misket


4. Mevlana


5. Harmandalı


6. Kasap Havası


7. Adanalı


8. Oryantal


9. Samsun Kolbastı


10. Konyalı


11. Çadırımın Üstüne


12. Bahriye Çiftetellisi


13. Beyoğlu Çiftetellisi


14. Şiş Kebap


15. Çeribaşı


16. Kaşık Oyun Havası


17. Çay Elinden


18. Şehnaz Longa


CD:

Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.