Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması

"Osman Kemali Baba gibi bir mutasavıffın şiirlerine besteler yaparak hizmet etmek benim için bir onurdur.

 

Baha Doğramacı'nın hazırlamış olduğu 'Aşk Sızıntıları' adlı divanını okurken  güzel bir heyecanla elim santuruma ve kopuzuma gitti ve bu besteler ortaya çıktı.Böyle bir  albümü yapmak benim için muhabbet dolu güzel bir görev oldu.

 

Kemali Baba'nın şiirlerinde, Yunus Emre şiirlerinin tadı vardır. Eminim bunu okuyunca fark edecekseniz.İsmail Hakkı Bursevi hazretleri Yunus Emre için şunları der:

 

'Yunus, kendinden öncekilerin sonuncusu, kendinden sonrakilerin de öncüsüdür'.

 

İşte Kemali  Baba da hiç kuşkusuz Yunus Emre'nin yolundan giden bir şairdir.İki mutasavvıfın da şiirleri ;hem sadeliğiyle, hem ritmiyle, hem de güzel ve duru bir Türkçe ile yazıldığı için okurken aynı tadı vermektedir okuyucuya.

 

Kemali Baba, Ehl-i Beyt sevgisi için gözleri âma olduğu halde yürüyerek Necef'e gitmiştir. Bu güzel aşk için Bağdat'ı gözü  kapalı bulan bir mutasavvıftır Kemali Baba.Şu zamana kadar Kemali Baba'nın şiirlerine beste yapılmamış maalesef.Bu albümle deryada bir damla olabilirsem ne mutlu bana....

 

Yapmaya çalıştığım bestelerde müziğime bir sınır koymamaya çalıştım. Kopuz, gitar, trompet, ud, keman, duduk, tombak, rebab, santur gibi enstrümanlar bir araya gelip Kemali Baba'nın sözlerine eşlik etti.Albümde Osman Kemali Baba'nın mürşidleri Seyyid Abdülkadir Belhi ve Kol Ağası Ali Rıza Efendi'den de birer şiirin bestesine yer verdik.Prodüksiyonluğunu kardeşimle üstlendiğim bu albümü bir aylık bir süre zarfında kaydettik.

 

Albüm kaydı boyunca yanımda olan aynı zamanda Aranje, mix, mastering, Akustik ve Bas gitarıyla albüme eşlik eden, yardımlarını esirgemeyen Cansun Küçüktürk abime ayrıca teşekkür etmek isterim.Albümde emeği geçen herkese de can-ı gönülden teşekkür ederim."

 

Parça Listesi:

 

1.Cismin Ruha Döndü

2.Nâra yandım Aşk-ı pâkinden

3.Gönül ne dalmışsın

4.Osman Kemali Baba Deyişi

5.Dem bu demdir

6.Ya Resulallah

7.Rûye to

8.Ağlasam

9.Lâilâhe- illâllah

10.Maye-yi İnsan

 

 

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız